Зелене живцювання чорної смородини
Майже гарантовано, що всі зелені живці чорної смородини вкоріняться, якщо виконувати наступну технологію.
При даному методі виходить від однієї до двох третин саджанців, придатних надалі до посадки на постійне місце без дорощування. Саджанці, отримані методом зеленого живцювання, мають розвинені й сильні мичкуваті корені. Коренів на 85% більше й вони на 60% довші, ніж у саджанців, отриманих зі здеревілих живців.
ПІДГОТОВКА ЖИВЦІВ
Щоб нарізати живці для початку знадобиться маткова рослина чорної смородини. Вкорінювати їх можна в літній теплиці, обладнаній системою штучного тумана або просто в плівковому вкритті на піднятих на 15-20 см грядках.
Живильний субстрат має становити шар товщиною 18-20 см і готуватися з рівних частин землі, торфу й піску. Субстрат покривається іншим шаром середньозернистого піску товщиною 3-5 см. Перед безпосередньою посадкою живців теплицю потрібно притінити, щоб знизити температуру в спекотний час на 8-10 градусів і тим самим запобігти опікам листя.
Найкраще готувати живці у фазі напівздеревілих пагонів. Якщо запізнитися, то різко знижується приживлюваність і зменшується вихід рослин які можна саджати на постійне місце.
Живці можна різати з прикореневих пагонів і з обростаючих пагонів першого порядку. З останніх навіть краще, тому що вони вкорінюються краще й дають більш якісні саджанці.
У принципі, якщо проводити операцію в підходящий строк, то для вкорінення згодяться всі частини пагонів (нижні, середні, верхні). Якщо запізнитися з живцюванням, то підійдуть тільки середні й верхні. Розмір живця має складати 1-3 метаметри (метаметр складає міжвузлля з бруньками й листям). І чим краще умови вкорінення, тим довшим може бути підготовлений живець. З довгих живців (3 метаметри) можна отримати на 10% більше якісних саджанців у рік вкорінення, чим з коротких. Листобрунькові живці, що складають усього 1 метаметр, дають саджанці, які завжди потребують додаткового дорощування. Місце зрізу може бути будь-яким. Нижнє листя потрібно видалити. До посадки живці тримати в холодній воді.
При дотриманні правил технології обробляти живці різними стимуляторами коренеутворення не обов'язково. Стимулятори впливають не на вкорінення, а на якість саджанців.
ПОСАДКА ЖИВЦІВ
Перед посадкою поливаються грядки і живці висаджуються вертикально за схемою 4-6х5-10 см. Чим крупніший живець і лист, тим рідшою має бути посадка. Добре б, щоб листя не торкалося один одного. Живці занурюються у шар піску так, щоб нижні зрізи не доходили до субстрату. Пісок навколо живця ущільнюється й поливається.
Догляд за живцями елементарний і полягає в систематичному обприскуванні протягом дня - на листях постійно має бути плівка води. У період вкорінення не повинно бути протягів, що знижують вологість повітря. Вкорінення триває 2-3 тижні й поява коренів збігається з появою приросту з бруньок. Після цього поливати вже можна рідше й не зашкодить провітрювання теплиці і зменшення притінення.
Але до появи коренів полив є обов'язковим і ранком і ввечері до повного змочування зони розміщення живця й коренів, що тільки-но утворилися. Бур'яни просапуються в міру їхньої появи, а після просапування рослини поливаються.
Уже вкорінені живці пересаджуються або на постійне місце, або на дорощування після закінчення росту пагонів (серпень). Але кращий строк посадки це осінь (кінець вересня) або рання весна (до розпускання бруньок).
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3669 |
|
© Газета Домовик 2012-2023