Приділіть увагу саду та городу

6 квітня 2016

Якщо ви ще не встигли упорядкувати сад і город, то поспішіть. Найголовніше зараз - упорядкувати грядки, підготувати ґрунт для подальших посадок і приділити основну увагу деревам і кущам. 

Сприятливий час для обрізки дерев і кущів - коли на вулиці вже досить тепло (температура +3°С та вище), але дерева ще перебувають у стані спокою. Тому потрібно встигнути закінчити обрізку до пробудження бруньок.

Зараз, коли ще немає листя, можна досить легко виявити на тонких гілочках колечка, що начебто складаються з безлічі щільно підігнаних одне до одного малюсіньких "барил". Потім з них вийдуть гусениці кільчастого шовкопряда і залишать від листя тільки центральні жилки. Прибрати такі колечка важко, необхідно вирізати ушкоджені гілки.

Велику небезпеку несуть і гілки, що засихають, або вже сухі гілки в кроні. Не важливо, через що вони засохли, - від морозу, хвороби або шкідників. Головне, що вони стали прекрасним середовищем для патогенних мікроорганізмів. Запах кори і деревини, що розкладається, досить привабливий для короїдів, червиць та інших шкідників, личинки яких харчуються усередині гілок. Без коливань і жалю пускайте в хід секатор і вирізуйте такі гілки.

Важливо також надати кроні потрібну форму: прибравши ушкоджені шкідниками гілки та вирізавши старі й сухі, ви тим самим дасте розвиватися більш молодим. При цьому обрізку починають у дерев більш старшого плодоносного віку, тому що плодові бруньки пробуджуються значно раніше, ніж листові. Обрізку яблунь починайте в першу чергу, вони менше ушкоджуються морозами у випадку повернення холодів. Сливу й вишню обрізають пізніше, аж до початку цвітіння.

Молоді дерева краще обрізати щорічно, оскільки в них складається основна крона. Коли приріст слабшає і великих змін у розмірах гілок не відбувається, обрізку можна проводити раз на 2-3 роки.

Полікуйте дерева ушкоджені гризунами. Незначні поверхневі ушкодження, які не доходять до деревини, замажте садовим варом і закрийте темною плівкою. Обов'язково приберіть з гілок торішні плоди, щоб вони не стали розсадником інфекції.

Якщо в саду ґрунт остаточно підсохнув, уважно огляньте стовбури. Відсталу кору зіскребіть металевою щіткою на підстилку і спаліть. Рани зачистіть до здорової деревини, обробіть розчином мідного купоросу (20-30 г на 1 л води), замажте садовим варом. При необхідності обновіть побілку. Скопайте ґрунт по радіусу від стовбура рослин, щоб не ушкодити корені. Користуйтеся при цьому садовими вилами.

Оглядаючи кущі смородини, зверніть увагу, що на деяких гілках можуть попадатися великі, округлі, злегка жовтуваті бруньки, схожі на качанчики капусти. У них знаходиться бруньковий кліщ, і такі бруньки ніколи не розпустяться. Деякі садівники радять їх вискубувати, але це не ефективно. Краще вирізати цілі гілки або розгалуження, щоб не наражати на небезпеку сусідні здорові гілки.

Не баріться з очищенням грядок і розпушуванням багаторічних культур. Установіть плівкові вкриття на грядки з багаторічними овочевими рослинами - це значно прискорить ріст зелені. Прорихліть сходи озимого часнику. На кущах суниці зріжте старі, хворі листочки та спаліть їх. А при підживленні суниці враховуйте, що надлишок азоту на початку вегетації може викликати у неї бурхливий ріст листя на шкоду ягодам. Якщо ж у суниці після зими оголилася коренева система, підсипте землі.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3387 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс