Весна - не за горами
І, звичайно ж, багато хто вже готується до неї: закінчує ремонт парників і теплиць, купує інвентар, необхідні органічні та мінеральні добрива, перевіряє поливальні пристрої на городі, продовжує збір місцевих добрив (наприклад, попелу). Зараз - самий час зайнятися відновленням і дезінфекцією тари, підготовкою плівки для весняних теплиць, запастися матеріалом для вкриття посадок від весняних заморозків.
На початку місяця починається посів перцю та баклажанів на розсаду для теплиць.
Наприкінці місяця, під час відлиги (так звані "лютневі вікна"), на таловинах по мерзлій землі висівають редиску, ранній горох, салат, щавель, кріп та інші зелені культури.
Третя декада лютого повністю підходить для висівання городніх культур на розсаду для відкритого ґрунту. У цей період, за словами досвідчених городників, варто висіяти перець, баклажани й ранню капусту. Один з найбільш простих і зручних способів - використання пластикових стаканчиків, які ставлять у ящички. Землю засипають на дві третини обсягу стаканчика й обережно пальцем роблять поглиблення для насіння.
Поливають майбутню розсаду теплою водою, ящик накривають плівкою й на п'ять-сім днів ставлять поблизу батареї.
З появою перших листочків плівку можна розрізати. Таким чином, розсада буде міцнішою. Коли стаканчики з розсадою виставляються на світло, їм буде потрібний постійний полив теплою водою невеликими порціями, щоб уникнути підсихання землі.
Перед засіванням насіння можна покласти на півгодини в слабкий розчин марганцівки. Після цього - промити, підсушити на повітрі й посадити в землю. Глибина посадки має бути 1,5-2 сантиметри. Слід також дотримуватися відстані й між насінням. Для перцю - шість на шість сантиметрів, для баклажанів - вісім на вісім сантиметрів.
Для аматорів квітів також підійшов час розсади багатьох квіткових рослин. Посадку розсади розплануйте так, щоб на постійне місце її висадити у віці 55-75 днів. Ось список квітів, які можна починати сіяти в лютому: аквілегія, гіпосфила, дельфініум, дзвіночок, ромашка, кореопсис, братки, лобелія, немезія, запашний тютюн, сальвія, петунія, резеда, левкой, антирінум великий (ротики), вербена, годеція, агератум, флокси, гацанія, рудбекія, бальзамін, чорнобривці, немофіла, портулак, хрестовик приморський (цинерарія). Сіють насіння та висівають лусочки лілії.
Варто пам'ятати, що гарна розсада виходить тільки при підтримці оптимального режиму - небажаними є висока температура та підвищена вологість повітря. Пророщувати насіння краще під плівкою або склом, на розсіяному світлі. Поливати розсаду бажано вранці і помірно. Щоб не було скривлень, частіше розвертайте її до світла. І не забувайте про підживлення.
Після появи сходів краще знизити температуру на 5 градусів. Це підсилить ріст коренів і запобіжить витягуванню рослин. Не забувайте провітрювати розсаду й видаляти конденсат з покриття.
Вирощені вами багатолітники зацвітуть у перший же рік, а однолітники порадують своєю красою та буйним цвітінням уже в червні-липні.
І не забувайте, що запорука успіху - у якісному насінні. При його виборі купуйте продукцію фірм, які вже зарекомендували себе на українському ринку. Головне: обов'язково вимагайте сертифікат (документ видають державні насінні інспекції). Звертайте увагу й на саму упаковку, на ній мають бути позначені номер партії, вага, строк висівання та реквізити виробника.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3120 |
|
© Газета Домовик 2012-2023