Не поспішайте з обрізкою дерев
Січень прийшов з морозами. Отже, є підстави садівникам турбуватися, як морози вплинули на плодові дерева. Остаточно це виявиться навесні, коли набрякнуть бруньки, розпуститься листя, почнуть відростати пагони. Але досвідчені садівники вміють і радять нам, як це розпізнати значно раніше, щоб допомогти деревам.
Зріжте кілька "підозрілих" гілок і поставте у воду на вікно в літрову або трилітрову банку. Досить швидко в домашньому теплі набрякнуть бруньки й розкриються листочки. Отже гілка ожила, і можна перевірити, чи зачепив її мороз. Для цього варто розрізати гілку уздовж. Якщо деревина за цей час придбала чітко виражений жовтуватий відтінок, це означає, що гілка ушкоджена морозом слабко. Коричневе забарвлення деревини "говорить" про серйозні ушкодження. А темно-коричневий колір - про дуже сильне ушкодження. У таких гілок навіть камбій іноді буває мертвим, темним. Здорова ж деревина залишається живого білого або зеленого кольору.
Однак досвідчені садівники проводити в січні обрізку ні підмерзлих, ні здорових дерев не радять. Адже обрізка послабляє дерево. Воно стає більш вразливим до перепаду температури. А сильно ушкоджені дерева взагалі не варто обрізати в той рік, коли вони постраждали. Їхню обрізку варто відкласти до того часу, коли стане остаточно зрозуміло, які гілки живі, життєздатні та добре відростають. Іноді краще перечекати ще одну зиму. А в перший рік після підмерзання не знищувати дику поросль: вона сприяє відновленню кореневої системи.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4795 |
|
© Газета Домовик 2012-2023