Кімнатний перець - справжня прикраса підвіконня

4 листопада 2015

Дрібні, але численні перчинки жовтого, бордового, червоного і яскраво-фіолетового, майже чорного кольорів, зроблять веселішим вид у квартирі.

Найбільше цінуються маленькі, 20-30-сантиметрові сорти з численними перчинками. Декоративному перцю необхідно відводити найбільш сонячні підвіконня, де при бажанні можна провітрити приміщення. 

У догляді перець простий - йому потрібні підживлення і часті поливи влітку. А восени та взимку рослину можна поливати лише зрідка. Якщо перець вирощуєте заради гострих перчинок, тоді з появою перших зав'язей потрібно зробити прищіпку всіх гілок. У цьому випадку пагони починають активно гілкуватися, і на кожній розвилці буде по перчинці. 

На посадку можна використовувати насіння, витягнуте зі спілих перчинок. Висівати насіння можна в будь-який ґрунт. Для інтересу ми використали звичайну городню землю, куплені ґрунт для розсади і торф'яні таблетки. 

Перший час рослини добре росли у всіх варіантах. Але потім на покупному ґрунті та торф'яній таблетці вони стали хлорозить. На звичайній землі перці добре росли без підживлень. 

Зазвичай перці сіють із січня по березень. Однак останнім часом стали радити саджати мініатюрні перці раніше - у листопаді-грудні. У цьому випадку плодоносіння перців випадає на найбільш сонячні дні літа, і плоди виходять набагато крупнішими. 

Насіння сіють у загальний ящик. З появою перших двох справжніх листків перці розсаджують в окремі горщики. Після чого залишається тільки стежити за тим, щоб ґрунт у горщиках був помірно вологим. 

Якщо надто рясно поливати субстрат або заглибити перці при посадці, то в них може розвиватися коренева гниль, через яку можна втратити сіянці. 

Після того як перці рушать у ріст, їх підживлюють комплексним добривом (нітрофоска - сірникова коробка на 10 л води). Активно зростаючі кущі регулярно перевалюють у більші горщики, намагаючись, щоб корені при цій операції не постраждали. 

У сухому та теплому повітрі на перець можуть напасти попелиця й павутинний кліщ. Від них рятуємо зелених вихованців обприскуванням Фітовермом або Агровертином. Препарати безпечні для людини. Але однаково їх застосовують не пізніше, ніж за п'ять днів до збору врожаю.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 4276 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Кімнатні рослини»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс