Садимо дерева і кущі
Як тільки обпаде листя ій нічні температури наблизяться до нульових позначок, починайте посадку і пересадження плодоносних дерев і кущів. Якщо ви ще не приготували посадкові ями, то викопати їх потрібно вже зараз.
При цьому глибина посадки саджанців будь-яких дерев (у тому числі і плодових) має бути правильно підібрана. Рослину необхідно посадити таким чином, щоб після ущільнення й усадки ґрунту, коренева шийка (місце, де корінь переходить у стовбур) знаходилася на одному рівні з поверхнею ґрунту.
Перед посадкою у саджанця видаліть більшість листя, щоб вони не заважали рослині вкорінюватися, а потім занурте корені у спеціально приготовлену бовтанку. Для цього у відрі з водою розмішайте глину (можна замінити звичайним ґрунтом) до консистенції густої сметани. Потім опустіть саджанець у заздалегідь підготовлену й удобрену компостом лунку. Обережно присипте корені землею, узятою з поверхні, або товченим деревним вугіллям і засипте доверху землею. Для життєдіяльності коренів найкраще підходить за своїм складом і структурою верхній шар ґрунту товщиною 20-30 см. Посадивши рослину, ущільніть ґрунт ногою біля основи і полийте водою.
Щоб волога занадто швидко не могла випаруватися, проведіть мульчування. Для цього після поливу прикопайте посадку невеликою кількістю торфу - не забуваючи при цьому про кореневу шийку!
Досвідчені садівники радять змазувати молоді дерева прогірклим салом на ту висоту, де зайці та інші гризуни не дотягнуться до молодих пагонів. Також кладуть отруєні принади проти мишевидних гризунів.
Для відновлення або розширення малинників використовуйте найбільш кремезні пагони-відростки. Вони викопуються із землі з частиною кореневої системи основного куща і переносяться на нове місце. Якщо навесні ви прикопували деякі гілки малини для відведення їх від основного куща, то тепер ретельно полийте молоді пагони і відокремте їх від материнського куща. Після цього разом із грудкою землі перенесіть молоді кущики в заздалегідь підготовлені посадкові ями.
Саджанці чорної смородини й аґрусу після посадки добре полийте, а ґрунт замульчуйте торфом, гноєм або перегноєм. Гній не повинен торкатися саджанців. Для захисту від підмерзання рекомендується підгортання ґрунтом на 10-12 см. Якщо ж ви розмножуєте смородину й аґрус відводками, відніміть їх від маткових кущів і пересадіть на постійне місце.
Під плодоносні кущі внесіть органічні добрива, фосфор і калій, закрийте їх у ґрунт і перекопайте.
Крім того, викопайте ями і внесіть добрива для посадки саджанців навесні.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3892 |
|
© Газета Домовик 2012-2023