Надійний захист урожаю винограду від ос
Ось і прийшла пора, коли ягоди винограду починають наливатися й офарблюватися. Тепер перед виноградарями стоїть завдання: як уберегти врожай винограду від навали ос, шершнів і тому подібних комах?
Начебто на початку літа їх ніде не видно. Але, як тільки починає дозрівати виноград, вони тут як тут. І звідки вони тільки беруться? З'являються цілі полчища і починають атакувати грона винограду. Якщо не вживати ніяких заходів, то від грон можуть залишитися тільки одні лахміття. Є сорти винограду, які дуже «люблять» оси та шершні, а є сорти, які менш піддані їхнім нападам.
У кожного виноградаря свої методи захисту від навали цих комах. Одні застосовують для захисту грон винограду марлю, інші москітну сітку, спандбонд і тому подібні матеріали, треті роблять обприскування грон розчинами, що відлякують.
Дуже ефективні в боротьбі з комахами пастки, які розвішують приблизно за місяць до дозрівання ранніх сортів винограду: наприкінці червня - початку липня. Усередині пасток розташована принада. Принадою може бути: варення, що забродило, солодкий компот, що забродив, або сік, хлібний квас.
Приготувати принаду можна й самому. Для цього необхідно зварити солодкий компот з ягід або яблук - падалиці і для посилення приваблюючого запаху додати туди дві три столові ложки яблучного оцту. Непогано було б, щоб цей компот почав бродити. Для цього його необхідно помістити в тепле місце. Принада готова. Головне, щоб запах принади був сильніше, ніж сам аромат ягід винограду. Якщо цього не буде, оси на принаду не підуть. Вони полетять на грона винограду.
Виготовити пастку самому, великої праці не складе. Для цього необхідно запастися пластиковими пляшками з-під мінеральної води або інших напоїв ємкістю 1,5 -2,0 літри. Необхідно пляшку розрізати навпіл. Обрізаємо конусоподібну частину пляшки і вставляємо її в циліндричну частину лійкою вниз. У нас вийшла пастка на зразок чорнильниці. Заливаємо в неї принаду і підвішуємо до шпалер між кущів винограду. Отут є одна фішка. Заливати принаду необхідно тільки в зібрану пастку. Принада, потрапляючи на поверхню лійки, пахне, що приваблює ос і шершнів. У пастку лізуть не тільки оси й шершні, але й мухи, совки, молі та інші комахи.
Систематично пастки необхідно оглядати, і після накопичення в них певної кількості комах, обов'язково чистити, і заливати туди свіжу принаду.
Цей метод непогано працює, якщо пастки розставлені завчасно і стоїть ясна без дощів погода. Якщо ж утримується дощова погода, тоді конструкція пасток повинна бути трохи інша. Для цього нам будуть потрібні порожні ємкості з-під питної води об'ємом від 2,0 до 5,0 літрів. У кожній ємкості на висоті, трохи більше половини ємкості, необхідно просвердлити або пропалити отвори діаметром 10-15 мм на відстані 3-5 см один від одного. Пастка готова. Нам залишається тільки залити в них принаду і розташувати їх групами: по 3-5 штук у групі, між рядами винограду. Чому групами, а не по одній? Справа в тому, що коли пастки розташовані одна біля одної, вони видають більш сильний запах, що приваблює ос і шершнів, чим ті які розташовані поодинці.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4168 |
|
© Газета Домовик 2012-2023