Немає малини на малині, чому? або Як отримати небувалий урожай корисної ягоди
Багато власників дачних ділянок задаються питанням - як виростити малину, щоб одержати багатий урожай? Адже це дуже корисна і смачна ягода. Багатьох не раз виручали заготівлі з малини в дні застуди взимку.
Крім застуди, малина допомагає в лікуванні таких захворювань, як недокрів'я і захворювання шлунково-кишкового тракту, гіпертонія та хвороби нирок.
Перше й головне. Малину потрібно обов'язково вирощувати тільки на шпалерах, це доведено досвідом мільйонів. При посадці рівними рядами, при установці стовпів і дроту ваша малина щороку здатна давати в 6-8 разів більше ягід і при цьому ви отримуєте максимально можливу якість ягід.
Усі ваші зусилля втрачають сенс, якщо ваша зелена фабрика (рослина малини) не здатна виявити свої природні переваги і тягне своє існування на зразок дикої малини.
Друге і дуже часто. Малина не може вироджуватися, біологічно це неможливо. Але чимало дачних ділянок, де малина - це запущені зарості, а ослаблені рослини малини, що хворіють, називають виродженими. Багато прикладів, коли малину, «що вироджується», садівники упорядковували і знову одержували врожайні кущі з великими ягодами. Треба заново за шпагатом намітити ряди, у ряді забити кілочки через 70 см, усе непотрібне знищити, залишені в потрібних місцях рослини повинні одержати повний догляд, а в порожні місця (де у ряді нічого немає) підсадити потрібні саджанці. Необхідно постійно заново в кожному ряді підсаджувати нові саджанці через 70 см, а всі зайві рослини малини ліквідувати. Треба підсилити ріст основних пагонів у центрі куща і за рік-два гарний догляд поверне вашу посадку до врожаю і якості ягід.
Третє і часто зустрічається. Ряди малини повинні бути вузькими до 30 см шириною, а усередині ряду між кущами має бути вільне місце.
Причина невдач у тому, що часто малину вирощують у вигляді широкої смуги, де посаджені вами рослини ростуть упереміж з масою рослин з порослі, які виросли самі по собі. Біологія малини така, що завжди навколо основної рослини виростає досить багато порослі. Кущ малини - це посаджений нами саджанець, що розрісся і поросль довкола нього. Поросль - це теж малина, ніхто її не саджає, але щороку вона виростає сама. Для основного врожаю поросль малини - це бур'ян, і як з будь-яким бур'яном, з нею потрібно постійно боротися. Саме поросль забирає на себе більше 50% усіх живильних речовин, що добуваються і вироблюються всією рослиною малини. На практиці поросль малини - це ворог малини, котрий сам по собі щорічно виростає протягом всього будь-якого життя посадки малини. Коли на малині не залишають порослі, то всі основні пагони малинного куща добре освітлюються сонцем знизу доверху, тому врожай на них також розміщений по всій довжині пагона, а не тільки на верхівці пагона. Ягоди добре освітлені сонцем і обдуваються вітром, тому на них набагато менше грибкових хвороб і комах.
Усі ці переваги ви завжди бачите на своїх саджанцях малини на другому році життя , коли вони ще не можуть бути загущеними і дають багато ягід по всьому пагону знизу до верху. Треба привчити себе до того, що у вас не може бути великого врожаю, якщо ви не знищуєте постійно поросль малини. Знищують поросль гострою лопатою, підрізаючи її на глибині 3-5 см у землі.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 5659 |
|
© Газета Домовик 2012-2023