Що робити з пасинками на винограді?
З кінця травня садівники починають боротися з пасинками на винограді. Їх або безжалісно видирають під корінь, або дбайливо залишають два-чотири листочки, щоб не ушкодити закладені бруньки в пазухах листа та підсилити кущ додатковою листяною масою. Давайте розберемося, чи потрібні кущам пасинки.
За допомогою пасинків можна отримати другий урожай на ранніх сортах, вони ж допоможуть відновити кущі після хвороб або зимових морозів. Грубо кажучи, пасинками можна замінити загиблий пагін. Іноді пасинки застосовують для прискореного формування кущів.
Головний мінус пасинків у тому, що їх дуже багато і вони швидко ростуть. Адже на пагоні не менше 12-15 листків - у пазусі кожного виросте пасинок. Упоратися з таким «урожаєм» пасинків кущам дуже складно, тому вони відтягають живлення від грон і основних пагонів. До того ж пасинки «засмічують» кущ зайвими пагонами, що приводить до його низького провітрювання і сильного затінення.
Звідси погане запилення і хвороби куща. Тому кількість пасинків потрібно обов'язково регулювати. Повністю видаляти їх не можна, тому що це приведе до розпускання бруньок у пазухах листа, призначених для зимівлі. Для того щоб цього не відбулося, пасинок не виламується, а прищипується із залишенням одного-двох листків. Коли знову з'являються пасинки другого порядку - їх знову прищипують над першим або другим листом.
Залишати більше двох-трьох листків на пасинках недоцільно, тому що четвертий лист пасинка і вище працюють самі на себе, нічого не даючи кущам.
Цікаво, що восени пеньки від пасинків необхідно видалити - свою роль вони вже зіграли.
Бувають і виключення. Наприклад, щоб одержати другий урожай на ранніх сортах, основний пагін прищипують на висоті двох-чотирьох листків вище грона. Це провокує проростання пасинків. Їх прищипують, крім одного найдужчого, котрий залишають для плодоносіння. Усі пасинки, що з'являються пізніше, теж видаляють.
Гірше за все те, що пасинки з'являються увесь час протягом літа, тому виламувати їх доводиться кілька разів за сезон. Це одна із найбільш трудомістких літніх робіт на винограднику. Але якщо цього не робити, можна залишитися без урожаю.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 6610 |
|
© Газета Домовик 2012-2023