Як боротися з палею

24 червня 2015

Така ненажерлива «комаха» як паля здатна доставити городнику масу турбот і досить таки відчутно вплинути на кількість і якість вирощуваних овочів. 

Цей шкідник з успіхом знищує як насіння, так і висаджену в грядки розсаду. Починає свою бурхливу діяльність паля з найпершими променями весняного сонечка, тому й городнику починати боротися з нею необхідно вже в цей період, незважаючи на те, що до висадження перших рослин у грядки ще досить далеко.

Існує стійка думка серед городників, що паля дуже вже небайдужа до запаху пива, у результаті, закопана по горлечко в нахиленому вигляді пляшка із залишками пива на дні здатна привабити голодну палю, котра забравшись усередину пляшки, уже не зможе відтіля вибратися.

Дуже діючим і неодноразово перевіреним багатьма городниками методом боротьби з палею є яєчна шкаралупа. Зібрана з сирих яєць і добре просушена шкаралупа подрібнюється в порошок за допомогою кавомолки, а під час відсутності такого приладу з добре висушеною яєчною шкаралупою легко можна впоратися за допомогою звичайної скляної пляшки. 

Отриманий яєчний порошок заливається нерафінованою соняшниковою олією, настоюється добу і потім розкладається навколо рослин або просто по грядці на глибину 3-4 см. 

Здійснювати такі роботи потрібно тільки після дощу або рясного поливу, оскільки в сухій землі паля не така активна.

Категорично не переносить паля запаху тухлої риби, тому разом з посадкою розсади, у кожну лунку можна покласти по невеликому шматочку будь-якої риби і злісна паля буде обходити ці грядки стороною.

У категорію кращі методи боротьби з палею входить і зовсім проста, але в той же час досить корисна та діюча процедура. Це полив грядок розчином курячого посліду, розведеного у воді у співвідношенні 1:10. Поливаючи таким розчином городні грядки, ви відмінно вдобрюєте рослини й у той же час надовго позбуваєтеся палі, оскільки запах курячого посліду для палі просто смертельний.

Посіяні по периметрі чорнобривці так само своїм ароматом здатні збити палю з пантелику й вона покине ваші грядки. До розряду нелюбимих палею рослин належить й улюблена багатьма городниками хризантема. Зрізані восени гілки хризантеми та чорнобривців можна перед перекопкою розкидати по городу.

Кращим методом боротьби з палею восени вважається готування ловчих ям за допомогою кінського гною. У тих місцях, де була замічена діяльність палі, викопують неглибокі ями, засипають їх кінським гноєм і зверху присипають викопаною землею. 

Для більш діючого результату в приготовлений гній можна додати невелику кількість пива або рослинної олії. Паля, що зібралася в них на зимівлю, знищується з настанням перших морозів. Для цього достатньо просто розкидати гірки з кінським гноєм по городу і паля просто замерзне.

Виконані вчасно та регулярно заходи щодо боротьби з палею здатні істотно зменшити, а те й зовсім позбавити ваш город такого ненажерливого шкідника.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 4380 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс