Боротьба з павутинним кліщем на баклажанах
Мабуть, головним ворогів баклажанів, або як їх ще називають синенькі, є колорадський жук, що віддає перевагу листям баклажана навіть основному своєму меню - картопляним кущам. Однак не меншу шкоду рослинам наносить малюсінька, але досить ненажерлива комаха - павутинний кліщ.
Ушкоджують рослини баклажанів, як дорослі особини, так і його личинки. Кущ баклажана, на якому оселився павутинний кліщ, невдовзі починає виглядати так, немов йому постійно роблять ін'єкції, весь у дрібну дірочку. А згодом, якщо не вжити заходів, рослина починає покриватися плямами, листя скручується і засихає, оскільки павутинний кліщ повністю висмоктує з нього живлющі соки.
Репродуктивність павутинних кліщів дуже висока, через кожні 2-3 тижні з'являється нове покоління цих шкідників, тому якщо вчасно не вжити заходів, то можна втратитися всього врожаю баклажанів.
Методи боротьби з павутинним кліщем носять профілактичний характер, оскільки він зимує під рослинними залишками, у неглибоких тріщинках і під грудочками землі, відповідно варто виконувати восени перекопування ґрунту, збирати рослинні залишки на зиму і тримати грядки з баклажанами в чистоті, не даючи рости на них бур'янам. При вирощуванні баклажанів у теплицях і парниках бажаною є щорічна заміна верхнього шару ґрунту. Як тільки будуть виявлені одиничні листики баклажанів з характерними проколами, їх варто відразу обірвати і спалити, а всі рослини варто обробити настоєм, приготовленим з 200 грамів здрібненого часнику або цибулі настояного в 10 літрах води в темному місці протягом 10-15 годин. Перед обприскуванням додають 1-2 столові ложки рідкого мила. Якщо така обробка не допомогла, можна застосувати біопрепарати Біостат-1 і Біостат-2, виготовлені на основі олії коріандру.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 5194 |
|
© Газета Домовик 2012-2023