Міні-садок із пряно-смакових рослин
На підвіконні можна розмістити цілий міні-садок, у якому будуть рости імбир, декоративні галявинки цитрусових. Дуже гарні композиції виходять із суміші насіння лимона, памели, мандарина, посаджених в один горщик. Можна посадити багаторічні пряні трави, які так чудово виглядають і пахнуть саме взимку.
Лаванду можна посадити насінням, можна викопати восени, якщо є на садовій ділянці, можна купити в магазині. Ураховуємо, що їй не подобаються тісні ємкості, надлишок вологи та кислий ґрунт. Для вапнування можна використовувати товчену шкаралупу яєць, попередньо прожарену на сковороді.
Лаванда віддає перевагу світлому прохолодному приміщенню, не виносить духоти, необхідним є провітрювання. Як тільки почне пригрівати сонце, її можна виносити на балкон, при цьому бажано закривати від вітру. Поливати один раз на тиждень. Траву стрижуть рано навесні та після цвітіння. Сушать її 1-2 тижні, зберігають у скляних банках із кришкою. Лаванда - універсальний ароматизатор (повітря, напоїв, їжі, білизни і т.д.), знімає головний біль, якщо додати в чай.
У міні-садку добре посадити розмарин - цілющу лікарську рослину, що широко застосовується й у народній медицині, і в кулінарії, використовується в складі приправ до м'яса та риби. Природний антисептик. Аромат розмарину сприятливо впливає на пам'ять.
Розмарин прекрасно живцюється навесні - і у воді, і в піску. З появою коренів живець висаджують у просторий горщик, і вже до кінця літа він буде являти собою пухнатий кущик, а ще через рік почне квітувати блідо-фіолетовими квітами. У період вегетації підживлюють раз на два тижні, до поливу не вимогливий. Любить світло, досить морозотривкий, витримує до мінус 15 градусів, зимує на теплій лоджії, при відсутності лоджії з першим снігом його можна заносити в приміщення.
Непогано в такому зимовому садку росте чебрець. З давніх часів рослина вважається гарним засобом від болю та різного роду запалень. Його фітонциди знищують бактерії, трава з успіхом лікує застудні захворювання. Часто чебрець використовується при засолюванні овочів, як приправа до основних страв, допомагає організму швидше засвоювати білки. Насіння продається в будь-якому квітковому магазині. Не вимогливий до складу ґрунту, але горщик краще підібрати побільше. Любить полив. Живці заготовлюють у фазі цвітіння, у липні-серпні місяці.
Крім того, зимовий городик на підвіконні можна поповнити м'ятою, мелісою, майораном. Маємо на увазі: усі пряносмакові рослини мають яскраво виражені магічні якості захисників від енергоінформаційних поразок, що є додатковим аргументом на користь їхнього розведення.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 7053 |
|
© Газета Домовик 2012-2023