Що можна приготувати з ягід калини
Найпростіше і корисне - це заморозка ягід на зиму в порціонних пакетах. Узимку просто дістаньте пакет і використовуйте для готування будь-якої страви. Термічна обробка, як і заморожування, поліпшує смак ягід, але руйнує частину корисних речовин і вітамінів. При переробці стає менш помітним неприємний для багатьох «лікарняний» запах ягід калини, котрий надають плодам валеріанова та ізовалеріанова кислоти.
У рецептах з калиною, якщо відсутня термічна обробка, можна використовувати не цукор, а мед, причому бажано світлий і ніжного смаку (липовий, квітковий, акацієвий, кіпрейний). Це ідеальне сполучення за смаком, ароматом і корисними властивостями.
Але потрібно пам'ятати, що мед - сильний алерген.
На сніданок рекомендується пити морквяно-гарбузовий сік з калиною. Після склянки такого соку гарне самопочуття забезпечене.
ПРОТЕРТІ ЯГОДИ
Плоди калини протерти через сито (можна віджати через марлю або капронову панчоху), змішати з медом у співвідношенні 1:1 за вагою до однорідної консистенції, розлити по банках, закрити й зберігати в прохолодному місці. Можна просто розім'яти ягоди калини не протираючи і перемішати з медом. З кісточками буде корисніше, але не так смачно.
Добре пити з теплою водою або із чаєм для профілактики та лікування застуди.
КАЛИНА В СОКУ
Розкласти ягоди в скляні банки, рівномірно залити медом (приблизно 500 г меду на 1 кг ягід), нещільно прикрити й зберігати в прохолодному місці.
Приймати кілька ложок на день як полівітамінний, оздоровлюючий, заспокійливий засіб. Поліпшує травлення і зміцнює серцево-судинну систему.
ВІТАМІННИЙ ЧАЙ
Сушені плоди калини, глоду, шипшини, червоної горобини, чорної смородини подрібнити, насипати в керамічний чайник з товстими стінками, залити окропом і дати настоятися. Ягоди брати з розрахунку 1 ст. л. на склянку окропу. Пити не більше 1-2 чашок за один прийом. Мед додати за смаком. Якщо взяти заморожені ягоди, смак напою буде трохи іншим.
Чай корисний для підвищення імунітету, при вегето-судинній дистонії, як м'який заспокійливий засіб.
НАПІЙ З КАЛИНИ Й ОБЛІПИХИ
Сік ягід калини, сік обліпихи та мед змішати у співвідношенні 1:1:2, розлити по скляних банках і зберігати в прохолодному місці. Перед уживанням розбавити за смаком очищеною або мінеральною водою. Виходить смачний вітамінний напій, що подобається дітям і допомагає їм рости здоровими, тому що містить усі необхідні вітаміни та мікроелементи.
КАЛИНОВКА НА МЕДІ
Сік калини свіжовижатий - 200 мл, мед 150-200 мл, горілка - 1 л, вода - 200 мл.
Усе ретельно перемішати, дати настоятися, розлити по суліях. Добре допомагає при переохолодженні й застуді, при занепаді сил для відновлення працездатності.
КИСІЛЬ З КАЛИНИ З МАЛИНОЮ
Взяти нарівно соку калини й малини, додати воду й цукор за смаком, підігріти. Розвести картопляний крохмаль невеликою кількістю води, з'єднати із соком. Помішуючи, довести суміш до кипіння, але не кип'ятити. Для киселю середньої густоти буде потрібно приблизно 40 г, для густого - 70 г картопляного крохмалю на літр рідини. В 1 ст. л. приблизно 30 г картопляного крохмалю. Охолоджений кисіль можна подавати з молоком або збитими вершками.
МАРМЕЛАД З ЯБЛУК І КАЛИНИ
1 кг калини, 1,5 кг осінніх яблук (краще антонівка), 1,5 кг цукру. Ягоди калини протерти, додати печені протерті яблука, цукор і варити до загустіння. Потім масу викласти у форми й сушити в духовці при температурі 50–60 °С. Готовий мармелад розрізати на шматочки.
НАСТІЙ ІЗ СУШЕНИХ ЯГІД
1 ст. л. плодів покласти в емальований або керамічний посуд, залити 1 склянкою окропу, закрити кришкою й нагрівати на водяній бані 20 хвилин. Дати охолонути, процідити, можна додати мед.
Пити напій по 1/2 склянки 2 рази на день перед їжею при гіпертонічній хворобі і як заспокійливий засіб.
ШТРУДЕЛЬ ІЗ ЯБЛУКАМИ Й КАЛИНОВИМ СОУСОМ
4 листи тіста філо, 3 зелених яблука, 1 жменя калини, 2 апельсини, 100 г цукру, 4 ст.л. мигдального борошна, 3 ст.л. мелених сухарів, пряжене й вершкове масло.
Для соусу: 150 г калини, по 60 г цукру і меду.
Яблука почистіть, наріжте середніми кубиками. З апельсинів зніміть цедру, виріжте м'якоть із плівок. Обсмажте яблука у вершковому маслі 10 хвилин, додайте калину, цукор, цедру й м'якоть апельсинів, тушкуйте 5 хвилин. Додайте мигдальне борошно й сухарі, прогрійте. Змажте кожний лист філо пряженим маслом, викладіть начинку, згорніть рулетиком, підвертаючи краї. Зверху теж змажте маслом. Випікайте 10 хвилин при 200°С. Для соусу калину покладіть в сотейник, додайте цукор, мед і 50 мл води, доведіть до кипіння, варіть 15 хвилин. Потім збийте блендером і протріть через сито. Подавайте до штруделей.
ТОНІЗУЮЧА МАСКА
Змішати сік калини, мед, збитий білок, кефір і дрібний геркулес. Нанести на обличчя й декольте, уникаючи області навколо очей. Через 15-20 хвилин змийте. Для нормальної шкіри можна робити маску 1-2 рази на тиждень увечері
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 9826 |
|
Схожі статті |
Також у розділі «Кулінарія» |
© Газета Домовик 2012-2023