Секрети вирощування айви

19 листопада 2014

Мало кому не знайомі великі яскраво-жовті плоди айви звичайної. Тільки щоб одержувати її чудові плоди у великому обсязі, недостатньо просто посадити саджанці. Необхідно ще виконати комплекс необхідних прийомів.

БЕЗ ЗАПИЛЬНИКА 

Сьогодні в основному поширені самоплодові сорти айви, які дають непогані врожаї без присутності запильників. Але й вони дають більш серйозні врожаї, якщо є сорт-запильник. І тому, якщо в сусідів не росте айва, краще саджати відразу два саджанці різних сортів. Японська айва не береться до уваги: вона як запильник не підійде. 

Крім запильників, можна подбати і про стимулятори. Так «Бутон» і «Зав'язь» значно підвищують урожайність будь-яких плодових дерев, і айва - не виключення. Тільки обприскувати потрібно по бутонах і відразу після цвітіння.

ПОСАДКА АЙВИ

Перш ніж саджати айву, треба правильно підготувати ґрунт. Для цього його перекопують, вносячи під перекопування 10-20 г хлористого калію і 40-50 г суперфосфату. Після цього риють ями глибиною не менше 40 см і приступають до посадки. Важливо щеплення розташувати вище рівня ґрунту, тобто не допустити заглиблення кореневої шийки. 

Ну а щоб перші 3 роки не дріботіти з добривами, на дно посадкової ями вносять пів-літрову банку попелу, 150 г суперфосфату і відро перегною. Усе це перемішують із ґрунтом і злегка поливають водою. До посадки приступають через один-два тижні. 

ЩОБ ГІЛКИ НЕ СОХЛИ

Справжнім бичем айви залишається судинний бактеріоз. Через нього чорніють і засихають верхівки дерев. Щоб упоратися з недугою і зберегти врожай, проводять три обробки «Скором» або «Стробі». Обприскування виконують при перших ознаках хвороби. Крім цього треба зрізати й спалити всі почорнілі верхівки із захопленням 5-7 см здорових ділянок.

ОБСИПАЛИСЯ АБО ЛОПНУЛИ?

Багато втрат може принести звичайна яблунева плодожерка. Вражає плоди айви вона рідше, ніж у яблук, але це трапляється. Плоди не будуть обсипатися, якщо плодожерку потруїти «Конфідором максі» або «Алатаром». Обприскують дерева після появи перших червивих плодів. 

Ще одна недуга - розтріскування плодів - зустрічається при занадто частих поливах. Просто рідше поливати - недостатньо: плоди можуть обсипатися від нестачі води. Найкраще ґрунт замульчувати. Тоді й перепадів з вологістю не буде, і плоди не потріскаються. 

ПІДЖИВЛЕННЯ

Молоді деревця мають потребу у підживленнях, і насамперед - у мінеральних. Зазвичай використовується нітрофоска - 50 г на 1 м2 по периферії крони. Після збору плодів вносять по 20г хлористого калію і суперфосфату. 

Органічні добрива під айву вносять раз на два роки під осінню перекопку, після збирання врожаю. 

УТЕПЛЮЄМО НА ЗИМУ

Звичайно цього досить, щоб одержати багатий урожай гарних соковитих плодів айви. Але перші роки дерева бажано на зиму підсапувати землею й утеплювати руберойдом. Так до зими дерева готують до п'ятирічного віку.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 7539 Подобається: 2 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс