Чим обприскати сад восени?

5 листопада 2014

В арсеналі садівників на вибір є кілька препаратів. 

Мідний купорос. Використовують його рано навесні та пізно восени наприкінці листопаду. На 10 л беруть 100 г купоросу. Найчастіше такою сумішшю обприскують кісточкові культури - абрикоси, сливи, персики та вишні. Корисна така обробка і для винограду. На одне дерево йде майже 2 л розчину. Прийнято вважати мідний купорос майже екологічно чистим препаратом. Але це не так: купорос - дуже агресивний фунгіцид, і при обприскуванні потрібно подбати про засоби захисту - марлеву пов'язку, окуляри і спецівку. Недолік препарату - легко змивається дощем. 

Карбамід. Ще один препарат для обробки саду восени. Його частіше застосовують у яблуневих і грушевих садах. Обробку проводять, коли обпаде 50% листя. На 10 л беруть 700 г сечовини й обприскують дерева та ґрунт під ними. Механізм дії препарату простий - листя швидше перегниває, і спори грибків, що знаходяться у ньому, не доживають до весни. 

Препарат - екологічно чистий і для людини нешкідливий. Але поспішати не потрібно. Якщо обробити сад занадто рано - листя одержить опіки і передчасно обсиплеться, погіршивши зимостійкість дерев. 

Недолік цього азотного добрива - воно швидко розкладається на відкритому повітрі. 

Залізний купорос. Якщо у вас сад старий, то обов'язково обприскайте його восени залізним купоросом. Він допоможе розправитися з лишайниками, мохами, цитоспорозом, чорним раком і грибковими хворобами. Завдяки цьому препарату дерева підсилять ріст і підвищать урожайність. До того ж залізний купорос швидко окисляється і стає практично нешкідливим для людини. На 10 л води беруть 300-400 г залізного купоросу. 

Препарат малоефективний проти грибкових хвороб. 

Солярка. Її застосовують як навесні, так і восени. Тільки восени треба бути дуже обережними, щоб не нанести опіки деревам. Тому чекають, поки обсиплеться все листя з дерев, і тільки після цього виконують обприскування. На 10 л беруть 0,5 л солярки. Такий розчин ефективний проти шкідників, але, на жаль, зовсім не працює проти грибкових хвороб. Правда, садівники це виправляють, додаючи на 10 л розчину 100 г мідного купоросу.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 12642 Подобається: 2 | Не подобається: 1  

Схожі статті

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс