Утеплення плодових дерев на зиму
Більшість агрономів радить до кінця листопада починати утеплювати кореневу систему плодових дерев.
Якщо вже є сніг, то можна ним укрити стовбур дерева приблизно на метр, не забувши прибрати його навесні, щоб ріст коренів не затримався. Якщо сніг ще не випав, то утеплити дерева на зиму можна за допомогою лапника, обгорнувши ним стовбури на 1 або 1,5 метри, а зверху декількома шарами паперу, або флісом. Дані заходи допоможуть уберегти дерево від сильних морозів, від опіків весняним сонцем і від вітру.
Багато хто стверджує, що захистити плодові дерева таким способом не вийде. Однак папір і лапник, як мінімум допоможуть захистити дерево від гризунів і зайців, які можуть обгризти дерево, тим самим погубивши його.
Ніхто не знає, якою буде майбутня зима. Тому для того, щоб утеплити садові дерева, необхідно впровадити деякі заходи. Для того щоб підвищити у садових дерев і кущів стійкість до морозів, багато садівників працюють над цим весь сезон. Якщо вчасно подбати про сприятливі умови для росту дерев і накопичення сил, то вони будуть здоровими і міцними. Для цього потрібно вчасно поливати та вносити підживлення і добрива, рихлити землю. Ближче до осені необхідно провести розпушування землі й припинити поливи. Ці заходи допоможуть зберегти запас речовин, які дерево накопичило за літо, зупинити ріст коренів і наростити тканини штамба. Дерева легше перенесуть морози, що наближаються, після такої підготовки.
Однак досвідчені садівники для утеплення плодових дерев радять приготувати для них теплі «шуби». У принципі, місцеві сорти плодових дерев і кущів можуть обійтися і без додаткового утеплення, якщо їм уже більше 4-5 років, у них немає ушкоджень кори від попередніх морозних зим і вони не уражені якими-небудь захворюваннями. Залежно від сорту, надземна частина плодових дерев може витримувати морози до -20...-50 градусів. У цьому плані найбільш вразливими є молоді дерева, особливо посаджені навесні. Тому молоді плодові дерева необхідно утеплювати перед майбутніми морозами. А якщо це південні сорти, то їм просто необхідна тепла «шуба», навіть не дивлячись на їхній вік.
Деякі фахівці категорично проти того, щоб обмотувати стовбури синтетичними плівками або офарблювати штамби синтетичними побілками. Вони погано пропускають повітря, кора не дихає і через два-три роки, а то й раніше, починає відмирати.
Найпоширенішим і прийнятним утеплювальним матеріалом є повсть, солома, очерет. Будь-яким із цих матеріалів щільно обмотують стовбур дерева, поверх якого обмотують мішковиною і закріплюють мотузкою. Металевий дріт краще не використовувати.
Із приходом перших відлиг, важливо не допустити запрівання дерева в цій «шубі» і вчасно її зняти. Відлиги під час зими не страшні.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 8621 |
|
© Газета Домовик 2012-2023