Чим зайнятися на дачі у вересні?
Чим зайнятися на дачі у вересні?
НА ГОРОДІ
Триває збирання врожаю. Початок місяця - збір перцю, томатів. Посушіть пряні трави, зв'язавши їх пучками. Бадилля картоплі збирають та спалюють, щоб не було фітофторозу.
У середині вересня закінчують збирання картоплі та закладають її на зберігання. Насінні бульби прозеленяють. Прогрівають з тиждень гарбузи на сонечку і складають їх у сховище.
До кінця місяця збирають буряк, що залишився, моркву, селеру, ріпу, редьку, редис, дайкон, кореневу петрушку, капусту середньостиглих сортів. А пізні сорти необхідно підсапати та підживити. Посадіть озимий часник.
У САДУ
З настанням осені сад вас і почастує, і змусить попрацювати.
Насамперед настав час знімати яблука та груші осінньо-зимових сортів. Підпірки з-під гілок дерев потрібно прибрати і продезінфікувати.
Потрібно вирізати пагони малини, з яких уже зняли ягоду. Згребти в купи опале листя. Ушкоджене листя та ловчі пояси спалити.
У цей час можна викорчовувати пні, непотрібні рослини. Необхідно також очистити кору на старих деревах, замазати їхні рани, побілити штамби.
Необхідно прорихлити пристовбурні кола, внести в них добрива, перекопати міжряддя.
У КВІТНИКУ
Багато рослин у вересні вже відмирають або йдуть на спочинок. Тому, щоб квітник виглядав охайним, виберіть сухі стебла та листя. Обріжте наземні частини багатолітників. Посадіть цибулини крокусів, гіацинтів, тюльпанів, нарцисів. Розсадіть дрібноцибулеві первоцвіти: проліски, підсніжники, мускарі.
Якщо ви посадите вічнозелені та хвойні рослини, то до зими вони встигнуть зміцніти.
Клематиси, флокси, півонії, лілії, іриси поливати більше не потрібно. Підживіть їх і обприскайте бордоською рідиною.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4667 |
|
© Газета Домовик 2012-2023