Декілька часто виникаючих проблем городників

3 вересня 2014

Декілька часто виникаючих проблем городників

ЧОМУ ЦИБУЛЯ ЙДЕ В СТРІЛКУ?

У стрілку йде цибуля-сівок або маткова цибуля, що постійно або деякий час зберігали при температурі +1-18°С. У цьому випадку цибуля закладає генеративні бруньки, з яких потім і виростають стрілки. Особливо сприятлива для цього температура +8-12°С. Щоб не було стрілкування, цибулю краще зберігати при температурі -1... -3°С. Але створити такий режим не завжди вдається. Кількість стрілок можна зменшити, якщо перед посівом прогріти сівок протягом 2-3 діб при температурі до 28-30°С.

ЧОМУ МОРКВА ВИРОСТАЄ НЕСОЛОДКА?

Солодкість моркві надають вуглеводи, накопичення яких залежить від забезпеченості рослин калієм, натрієм, фосфором, бором. А ось надлишок органіки й азоту робить моркву несолодкою. Тому заправте ґрунт з осені суперфосфатом або іншими фосфорними добривами, калійною сіллю (яка містить у своєму складі калій і натрій), підживіть рослини комплексом мікроелементів, борною кислотою та вибирайте сорти з підвищеним вмістом цукрів.

ЧОМУ ТРІСКАЮТЬСЯ ТОМАТИ?

Найчастіше причиною є перепади вологості ґрунту в період інтенсивного зростання плодів, тобто рясні поливи або дощі після тривалих посух. За спостереженнями деяких городників, до розтріскування схильні сорти з великими м'ясистими плодами та ніжною шкірочкою. Також передумовою для розтріскування може стати поразка плодів інфекційними хворобами (наприклад, альтернаріозом) і деякими шкідниками. Щоб цього не сталося з вашими томатами, регулюйте вологість ґрунту.

ЧОМУ ОГІРКИ ГІРКІ?

Причина гіркоти - накопичення в огірках специфічної речовини кукурбітацину, що активно виробляється під час спеки, посухи та надмірно яскравого сонця. Щоб уникнути цього, у період росту плодів огірки рясно поливайте, а якщо це не допомагає, то частково притінюйте під час полуденного пригріву.

Збирайте врожай через кожні день-два.

ЧОМУ ОБПАДАЄ ЗАВ'ЯЗЬ ОГІРКІВ?

Причини - різні стреси, порушення живлення або водного режиму. Тому дотримуйтеся агротехніки і задовольняйте усі «капризи» огірка: регулюйте полив і живлення, вкривайте їх, коли холодно, і розкривайте, коли пекуче. Не давайте інфекційним хворобам гнітити рослини. Підбирайте сорти, оскільки є серед них і такі, у яких переважають чоловічі квітки. Заправляйте ґрунт органікою, підживлюйте рослини азотними, борними добривами, підтримуйте стимуляторами росту (наприклад, "Епіном" або "Екосилом"), не загущуйте посадки.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 4948 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс