Чому пропадають кабачки
Кабачки - зовсім невимоглива культура і ростуть практично скрізь. Як говориться - посіяв і забув. Але останнім часом серйозною проблемою кабачків стала гниль плодів. Причому йде не те гниття що на початку літа, коли кущі позбуваються зайвої зав'язі. Гниють уже цілком сформовані плоди.
Якщо кабачки стали масово пропадати, пригадайте, що росло на ділянці до них. Якщо кабачки або їхні найближчі родичі на кшталт кавунів або динь, то рецепт простий – необхідно наступного року змінити ділянку, тому що кабачок свою рідню на дух не переносить. Ґрунт після кабачків має відпочити не менше трьох-чотирьох років.
Втім, плоди кабачка можуть гнити і через щедрі поливи.
Рідше поливати можна. Але коли йдуть заливні дощі, урятувати врожай проблематично. Залишається тільки видаляти підгнилі плоди і сподіватися, що незабаром повернеться суха погода.
Проблема може виникнути і на багатих органікою ґрунтах. У таких умовах кущі формують рясну листяну масу. Усередину них не проникає сонечко, плоди гниють навіть у посуху.
Вихід один - прибрати зайве листя, розрідити кущі так, щоб сонячне світло могло спокійно проникати в центр куща.
Повністю убезпечити плоди можна, якщо під них підстелити сухої соломи, благо на полях зараз іде збирання і з соломою проблем не буде.
Іноді замість соломи під кожний плід кладуть дощечку. Теж метод - контакту із ґрунтом не буде зовсім і передумов для псування плодів теж не буде.
Ще одна причина псування кабачків - грибкові хвороби. Особливо згубні для врожаю борошниста роса та біла гниль. Хвороби себе видають білим нальотом на листях. Іноді білі крапки перетворюються на втиснені плями. У будь-якому разі хвороби проявляються не тільки на плодах, але й на листі. Рятує від борошнистої роси обробка кущів Топазом або Фундазолом. Важливо витримати після обприскування 20-30 днів до збирання врожаю.
Дуже чутливо кабачки реагують на нестачу бора в ґрунті. Тому, якщо помітите на кущі підгнилі зав'язі, обприскайте рослини по листю розчином борної кислоти (2 г на 10 л води).
Борна кислота дуже погано розчиняється у воді. Тому спочатку її потрібно розчинити в склянці теплої води, а потім довести до потрібного обсягу.
Можна з'єднати два обприскування, розчинивши в 10 л води по 2 г борні кислоти і йодистий калій.
Важливо знати, як правильно поливати кабачки. Поливайте кабачки тільки так, щоб вода потрапляла на ґрунт, не лийте на листя. Якщо ж виходить так, що через густе листя ґрунт довгий час залишається вологим, а обрізати листочки шкода, то просто підкладіть під зав'язі, що починають рости, шматки фанери, ну а якщо під рукою її не виявилося, то звичайне старе скло з парничка, який вже відпрацював своє.
І ПАМ'ЯТАЙТЕ: фанера та скло приваблюють слимаків. Це вже інша проблема, тому періодично піднімайте настил і проганяйте непрошених гостей подалі з ділянки!
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 9085 |
|
© Газета Домовик 2012-2023