Як зберігати дині вдома

14 серпня 2014

Для лежання плоди готують ще до збирання, за 8-10 днів наполовину підрізаючи плодоніжку. Повністю стиглі дині для лежання не годяться. Спілість визначають за сіткою тріщин. Вибирають не зовсім стиглі, лише наполовину покриті сіткою. Тобто сітка має бути не яскравою, а середньовираженою.

Вибирати на зберігання теж потрібно тільки пізні сорти. Вони здатні трохи дозрівати в процесі зберігання. Звісно ж, плоди мають бути без ушкоджень і дуже дбайливо зібрані.

Перед збиранням не можна поливати або обприскувати дині два тижні. Відривати плід як звичайно не можна - обов'язково залишають батіг близько 5 см. Досвідчені баштанники не радять застосовувати калійні добрива, якщо хочете довго зберігати врожай. Від калію збільшуються розміри динь, поліпшуються смакові якості, але лежати вони не будуть.

Щоб запобігти захворюванням плодів, перед закладкою на зберігання їх іноді обробляють вапном або крейдою.

Дині можна зберігати й у сухому піску. Плоди заглиблюють у пісок у вертикальному положенні, іноді засипаючи їх повністю або наполовину. Можна укладати дині в зерно, причому частіше вертикально, униз плодоніжкою. Зберігають їх і на підставках - кільцях з очерету, на підстилках з полови або тирси, укладаючи вільно в один шар.

Оптимальна відносна вологість повітря - 70-80%, температура при зберіганні дині - 2-4 градуси. Плоди періодично оглядають, повертають з боку на бік.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 5939 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс