Березень стукає у вікно

5 березня 2014

Однак весна в березні поки ще не набрала сили, це тільки преддень тепла, так звана провесна. В останні ж роки строки приходу весни змістилися. Ось і поспішіть привести сад у належний порядок, а також підготувати насіння, розсаду і не тільки, щоб бути у всеозброєнні до приходу тепла.

З чого ж потрібно почати? Звичайно ж, з генерального прибирання в саду. Зберіть торішнє сухе листя, рослинні залишки, бурелом, залишки опор і вкриттів, інше садове сміття, що накопичелося з осені. Огляньте дерева. Зробіть санітарну обрізку, підготуйте канавки для відводу зайвої води, обприскайте сад проти зимуючих на деревах і під ними шкідників.

Якщо стовбури сильно заселені лишайниками, їх легко знищити до початку сокоруху 7-10%-им розчином залізного купоросу (1 чайна ложка на 100 мл води). Стовбури можна обприскати або обмазати щіткою. Через три дні лишайники самі зваляться зі стовбурів. У жодному разі все це робити не можна, коли почнеться сокорух: ви можете обпалити кору і бруньки, що прокинулися, чим нанесете дереву великий збиток - воно може навіть загинути.

Не зайвим буде нагадати, що перше обприскування садових дерев і кущів проти шкідників і хвороб звичайно виконують, коли середньодобова температура повітря досягає плюс 5°С. 

До розпускання бруньок необхідно встигнути обробити дерева інсектицидом проти зимуючих на корі яєць яблуневої мідяниці, щитівок, різних попелиць, плодових кліщів, листовійок, гусениць яблуневої молі. 

Або ж візьміть 700 г сечовини, розчиніть в холодній воді, процідіть і добре обприскайте весь сад і ґрунт під посадками. Така висока концентрація мінерального добрива порушить сольовий обмін шкідників, проникнувши через їхній хітиновий покрив, і погубить їх. Для саду ж у період спокою таке обприскування є нешкідливим.

Уважно огляньте й кущі. Наприклад, на гілках чорної смородини в цей час добре видні товсті роздуті бруньки, заселені бруньковим кліщем. Їх необхідно обібрати і спалити, інакше з набряканням бруньок кліщі розселяться по нових бруньках. Якщо на гілці таких бруньок багато, то зрізуйте й спалюйте всю гілку.

При відвідуванні саду контролюйте квітник, при необхідності захистіть його від набігів мишей (особливо ті ділянки, де посаджені цибулеві).

У будинку, якщо у вас уже з'явилися сходи перцю, томатів і баклажанів, не забувайте, що їхнє підживлення потрібно починати, як тільки розгорнуться сім'ядольні листочки і рослина перейде на кореневе живлення. Не чекайте коли з'явиться справжнє листя. Підживлення сполучайте з поливанням, тобто, поливайте рослини не водою, а слабким розчином спеціальних добрив для розсади. Наприклад, для розсади баклажанів і томатів найбільше підходить «Уніфлор-рост», а для перцю - «Уніфлор-бутон». Достатньо 1 чайної ложки на 5 л води. Варто запам'ятати, що ці розчини зберігаються необмежений час. Розсаду поливайте помірно. Ґрунт має бути злегка вологим, зайвий полив може привести до відмирання коренів через недолік кисню, до закисання ґрунту і появи дрібної плодової мушки-дрозофіли, що харчується рослинною гниллю. Але, якщо таке вже трапилося, то підсушіть ґрунт, не поливаючи рослини протягом 5  днів.

Перевірте також строк придатності наявних добрив (органічних і мінеральних) і засобів захисту рослин від шкідників, хвороб і бур'янів. Прострочені препарати викиньте, а замість них придбайте нові.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 5522 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс