Не спочивайте на лаврах
Хоча всі рослини сплять, але залишати їх без уваги не треба. Знайдіть час і огляньте свій сад, щоб оцінити його стан.
Які ж роботи в цей період необхідно виконати?
Уважно огляньте гілки дерев (особливо біля бруньок і в розвилках), щоб вчасно позбутися зимуючих шкідників. Видаліть з дерев усі муміфіковані плоди та сухе листя. Заготовте живці яблунь для весняних щеплень.
Підгортайте сніг до штамбів плодових дерев і під крони для запобігання вимерзання коренів. З приводу втоптування снігу існують різні думки досвідчених садівників: одні вважають, що промерзлий утоптаний сніг - непереборна перешкоди для гризунів, інші - такий покрив довше тане навесні, затримуючи пробудження коренів, таким чином можуть виникнути проблеми, коли вдень при досить теплому повітрі самі дерева вже пробуджуються, а корені ще в стані спокою.
Однак такий прийом дозволяє затримати початок вегетаційного періоду і трохи зрушити строки цвітіння, що іноді дозволяє піти без втрат від пізніх весняних заморозків. Деякі садівники для посилення ефекту сніг не тільки втоптують, але й поливають водою, для утворення більш щільної крижаної кірки.
Якщо ж на гілках дерев багато снігу, стряхніть його довгими тичинами, щоб гілки не обламалися. І гарненько вкрийте снігом грядки з теплолюбними багатолітниками та кущі з низькою зимостійкістю.
Обов'язково подбайте про птахів. Підготуйте для них годівниці з кормом, розвісьте шматочки сала (не солоного!) для синичок.
А зимовими вечорами проведіть ревізію насіння. Докупіть все необхідне до початку сезону (насіння, добрива, препарати для боротьби зі шкідниками), розплануйте майбутні посадки. Перевірте стан овочів і фруктів, що зберігаються. Переберіть їх при необхідності. А також регулярно оглядайте бульби жоржин, залишені на зиму цибулини декоративних культур та інший посадковий матеріал. Щоб уникнути вогнища загнивання, відбраковуйте підгнилі й мокрі.
В останні роки прийнято створювати квітники певної колірної гами. Зараз самий час зробити свій вибір і продумати, які види та сорти літників, дволітників і багатолітників ви хотіли б придбати або виростити розсаду, щоб у весняний період посадити її в саду.
Якщо ж ви вирішили її вирощувати власноруч, то підготуйте земельний субстрат для квіткової розсади.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 5074 |
|
© Газета Домовик 2012-2023