12 порад садівникам у січні

8 січня 2014

12 порад садівникам у січні

ПОРАДА №1

Садівники, які виростили зимові сорти яблук і склали їх у сховище, мають пам'ятати, що в січні при оптимальних умовах (температурі 10°C, відносній вологості повітря 60-70% і гарній вентиляції) закінчується термін зберігання наступних сортів: Антонівка звичайна, Осіннє смугасте, Осіння радість, Коричне смугасте, Жовтогаряче, Безсім'янка мічурінська, Народне, Лобо, Челіні, Мекинтош. Необхідно стежити за станом плодів, щоб уникнути їхнього масового псування, підтримувати режим зберігання продукції без значних коливань, що погіршують її якість.

ПОРАДА №2

У ті дні, коли температура повітря підвищується до 0°C, потрібно ущільнювати мокрий сніг навколо штамбів плодових дерев. Через щільний шар снігу миші не можуть дібратися до дерева та ушкодити кору.

ПОРАДА №3

Навколо ділянки, де були прикопані саджанці плодових культур, періодично очищають від снігу кільцеву канавку. Якщо вона з осені не зроблена, то, відступивши на 2-3 м від місця прикопки, знімають шар снігу до оголення ґрунту. Гризуни не можуть пересуватися по відкритій площадці, і саджанці залишаються неушкодженими. Найбільш надійний засіб захисту саду від зайців - залізна сітка висотою 1,8-2,0 м, яку необхідно встановити по периметру саду.

ПОРАДА №4

Якщо очікується cильне зниження температури, необхідно підсапати штамби й основи кістякових гілок снігом. Сніговий конус надійно охоронить укриту частину дерева від ушкодження сильними морозами. Ягідні та декоративні кущі також прикривають снігом. Якщо снігу зовсім мало, його збирають з доріжок, з канав, із проїжджої частини дороги дерев'яною, фанерною або металевою широкою лопатою. Не можна оголювати ґрунт під культурними рослинами, щоб не вимерзло коріння. Мінімальний шар снігу, що залишився, повинен бути 12-15 см.

ПОРАДА №5

У січні та лютому від сильних морозів і нестачі їжі гине багато птахів. Тому при відвідуванні саду потрібно їх підгодовувати, викладаючи корм завжди на одне й те саме місце в годівницях, у яких не може накопичуватися сніг. Якщо підгодівлю здійснюють щорічно, то птахи воліють гніздитися в прилеглих місцях. Птахи з великим задоволенням поїдають насіння кавунів, соняшника, гарбуза, огірків, щавлю, бузини, ірги і багатьох інших рослин.

ПОРАДА №6

У сільській місцевості широко користуються опаленням будинків дровами і торфом. Збір попелу, його просівання і зберігання в сухому вигляді дозволяє садівникові запастися добривом, у якому міститься калій, фосфор, кальцій. Попіл краще зберігати в поліетиленових або в багатошарових паперових мішках.

ПОРАДА №7

Плоди, які залишилися на зберіганні, перебирають у сховищі. Ящики не слід вносити в приміщення з кімнатною температурою. Якщо плоди більш пізніх строків споживання починають буріти та псуватися, їх знімають зі зберігання і використовують для компотів, додають в овочеві салати тощо.

ПОРАДА №8

Періодично помиї, що накопичуються, рекомендується виливати на компостну купу, у якій з осені роблять поглиблення.

ПОРАДА №9

При температурі -30°С утеплюють люк і віддушини в погрібі або льосі мішковиною або старим дрантям. Якщо погріб знаходиться на відкритому місці, то довкола нього згрібають сніг.

ПОРАДА №10

Сніг, що накопичився на дахах садових будиночків, господарських будівель, скидають обережно, якщо поблизу ростуть плодові і декоративні кущі, тому що брили щільного снігу можуть поламати гілки. Узимку в морозні дні гілки стають особливо ламкими. Для виміру температури потрібно мати термометри, які варто виставляти на вулиці та у сховищі. При потеплінні і сильному снігопаді на гілках накопичується багато снігу, видалити який, щоб уникнути виламування гілок, можна довгою жердиною з розвилкою на кінці, обгорненою мішковиною або поролоном.

ПОРАДА №11

Наприкінці місяця, якщо були морози нижче 30°С, зрізують кілька гілок яблуні, груші, вишні, сливи і ставлять їх на відрощування, що дозволяє уточнити сортову й порідну реакцію на сильні морози. Зрізані гілки повинні мати етикетку з назвою сорту. Першу добу гілки тримають нижньою частиною у воді при температурі 2-5°С, потім їх переносять у кімнатні умови. Для меншого випару вологи всі гілки прикривають поліетиленовою плівкою. Через 18-25 днів буде чітко видний ступінь ушкодження листових і квіткових бруньок, а також деревини пагонів.

ПОРАДА №12

На тих ділянках саду, де навесні спостерігається сильна водяна ерозія, варто розчистити сніг, щоб ґрунт глибоко промерз. Тоді вода не буде його настільки активно розмивати. Згодом у цих місцях виконують задернення або влаштовують гілкові флеші.

ПРИКМЕТИ СІЧНЯ

  • У січні сонце на літо, зима - на мороз.
  • У січні снігу надме - хліба прибуде.
  • Сухий січень - селянин багатий.
  • Сірий січень - хлібам лихо.
  • Якщо січень холодний, липень буде сухий та спекотний: не чекай грибів до осені.
  • Коли в січні березень, бійся в березні січня.
  • Якщо в січні часті снігопади і заметілі, то в липні часті дощі.
  • У січні висить багато густих і довгих бурульок - врожай буде гарний.
  • Якщо в січні луна далеко йде - морози міцнішають.
 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 5693 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс