Домашній город - овочі на підвіконні
Всі роботи на «великому» городі завершені. Тепер можна зайнятися «малим», городом на підвіконні. Однак для цього вам доведеться використати додаткове штучне освітлення.
Якщо ж почекати три місяці, то можна обійтися і без дорогих освітлювальних приладів. До кінця зими світловий день додається, похмурих днів стає менше, тому всі посіви швидко підростають. Але тільки за умови, що ваші вікна виходять на південний схід або південний захід. На інших напрямках кімнатне овочівництво без додаткового освітлення виявиться складним.
ОГІРКИ НА ПІДВІКОННІ
Ці овочі люблять вологість, тепло і світло. Підвіконня, на яких будуть рости огірки, мають бути теплими, без протягів. Для підтримки вологості можна використовувати невисокі лотки з водою, розставлені поблизу посадкових горщиків.
Для ефективного використання сонячних променів протягом дня можна виготовити світловідбиваючий екран з харчової фольги, натягнутої на картон. Його підвішують або встановлюють поблизу підвіконня, де розміщені посадки.
Для посіву використовують невеликі ємкості, заповнені живильним ґрунтом. На розсаду висівають злегка пророщене насіння, яке зашпаровують у ґрунт на глибину 2 см.
Посіви освітлюють люмінесцентною лампою по 12 годин на добу. На 6-8 горщиків достатньо однієї лампи. З появою двох справжніх листочків розсаду висаджують у горщики діаметром 23-25 см. На дно горщика укладають керамзитові кульки, шаром 2-3 см. Поверх насипають ту ж ґрунтову суміш, що була використана для вирощування розсади. Розсаду виймають із ємкостей із грудкою землі і висаджують у заздалегідь зроблену лунку. Зашпаровують у ґрунт по сім'ядольні листочки.
Огірки регулярно поливають теплою (25-28°С) водою. Ґрунт біля коренів ніколи не повинен пересихати. Для підтримки необхідної вологості повітря рослини обприскують. Обов'язково видаляють усе листя, яке засихає.
До початку плодоносіння рослини підживлюють кожні 10-15 днів аміачною селітрою - 1 г, суперфосфатом - 1 г, калійним добривом - 0,5 г на 1 літр води. Потім дозу добрив збільшують у 1,5 рази. Рослини підв'язують шпагатом до кілочка (70-80 см висотою), укріпленого в ґрунті горщика. Шпагат вільною петлею закріплюють біля основи стебла, на висоті 15-20 см, і потім обвивають ним рослину навколо пагона. Верхній кінець шпагату підв'язують до кілочка.
Всі неплодоносні пагони видаляють. Інші прищипують над зав'яззю, залишаючи над нею 2-3 листа. Щоб живильні речовини дарма не витрачалися, при вирощуванні огірків узимку у них видаляють вусики. Стежать за тим, щоб у нижній частині рослини не були занадто загущеними.
КРІП
Необхідно пам'ятати, що це рослина довгого дня. Найкраще листя у нього наростає при довжині світлового дня 10-12 годин. За 2-3 дні до посіву насіння намочують, міняючи воду 3-4 рази на день. Потім підсушують і висівають у ящики з живильним ґрунтом, насипаним шаром 12-14 см. Зашпаровують на глибину 1-2 см. Поверхню ґрунту злегка ущільнюють. Сіють кріп з інтервалом 10 днів, використовуючи сорти різної скоростиглості. Оскільки кріп краще сходить у прохолоді, то до появи сходів ящики тримають у теплому місці. Потім на 2-3 дні їх переносять на прохолодніше підвіконня з температурою до 10°С. А потім температуру знову підвищують до 14-16°С. Як правило, кріп буває готовим до збирання на 40-50-й день.
КРЕС-САЛАТ
Це, мабуть, найбільш «зручна» зелень для домашнього городу. По-перше, дає врожай уже через 12-15 днів після появи сходів. По-друге, крес-салат не має потреби в достатку світла. Його можна вирощувати на будь-якому вільному підвіконні. І, по-третє, не вимагає спеціальної тари для посіву. Можна використовувати будь-які ємкості - вони повинні мати дренажні отвори та бути досить широкими і не занадто високими. Наприклад, дно з бортиками, вирізане з п’ятилитрової пластикової пляшки. Для посіву використовують легкий живильний ґрунт, яким заповнюють підготовлені ємкості. Сіють густо, врозкид. Насіння засипають тонким шаром землі (не більше 0,5-1 см). Щоб створити «зелений конвеєр», його можна сіяти кожні два тижні. Уже через 2-3 дняі насіння проростає. Крес-салат дуже любить вологу, тому його регулярно та рясно поливають. При недоліку води в ґрунті рослини швидко йдуть у стебло, знижується врожай. Коли рослини підростуть до 6-7 см, їх можна зрізати або висмикувати з корінням.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 6651 |
|
Також у розділі «Сад-город» |
© Газета Домовик 2012-2023