Зелена цибуля на підвіконні

11 грудня 2013

Без цибулі - не смачно. Перші та другі страви до нашого столу фактично не готуються без цибулі, не говорячи вже про всіма улюблені закусочні салати. А головне, - вона приносить велику користь нашому організму. Адже про цілющі властивості цибулі та високий вміст у ній вітамінів знають усі. Рідше можна почути про цибулю як про косметичний засіб, адже її застосовують для зміцнення волосся (проти облисіння) і навіть для виведення ластовиння. 

Але ми сьогодні поговоримо про вирощування зеленої цибулі на наших підвіконнях у зимовий час. Напевно, немає господарки, яка б періодично не вирощувала її, просто в банці або склянці зі звичайною водою, або в картонному пакеті з-під молока, покладеному на бік, без однієї стінки. Пакет наполовину заповнюють ватою, котру час від часу воложать. Цибуля в такому ґрунті також добре росте. А ще можна помістити її у два яруси в широку ємкість і отримати з цієї  «площі» подвійний урожай. 

Щоб цибуля росла на підвіконні постійно, до самої весни, її варто посадити саме зараз. Для цього будь-які пластмасові ємкості заповнюються землею з городу, поки ґрунт не перемерз (попередньо необхідно однаково прогріти його в кімнаті протягом доби). Але краще, звичайно, використовувати просіяну суміш із компонентів, заготовлених восени. Склад універсальний, хоча й простий: дві частини добре провітреного торфу, дві частини перегною, одна частина деревної землі. На відро цієї суміші 5-6 сірникових коробок суперфосфату. На дно ємкості необхідно помістити дренаж.

Висадити на підвіконні можна як цибулю-вибірку, так і готову ріпчасту цибулю. Перед висадженням бажано прогріти цибулини в теплій (35-40 градусів С) воді протягом 12-16 годин. У кожної цибулини-сіянки надріжте шийку. Надріз робіть вертикально на 1-1,5 см. Саджайте цибулю густо, цибулини - впритул одна до одної.

Ємкість із висадженою цибулею спочатку можна тримати і без світла, тільки в теплі. Через 10-12 днів з'явиться гарна зелень, тоді перемістіть вашу «грядку» на підвіконня. Якщо кімната темнувата, добре години на дві, зранку і ввечері, увімкнути світло.

Краща температура для одержання зеленого цибульного «пір'я» - 20-25°С. Але ніколи не тримайте ємкість із цибулею дуже близько до гарячої батареї. Поливайте її теплою водою (25°С або навіть вище), гарно час від часу оббризкувати її з пульверизатора. Через 20 днів після посадки зелень зможете подавати до столу.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 7031 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс