Готуємося до зими

16 жовтня 2013

.

РОБОТИ В САДУ...

Цього року дуже рано осінь вступила у свої права. І нам доводиться у прискореному темпі готуватися до зими. У першу чергу поспішіть навести в саду належний порядок, щоб уникнути хвороб, які нерідко наносять великий збиток деревам, кущам і врожаю.

Ви, звичайно ж, знаєте, що збудники багатьох захворювань дерев і кущів зимують на опалому листі. Тому, ретельно приберіть листя плодових дерев і кущів. Незаражене листя закладіть в компост, або при обробці ґрунту закопайте в землю на повний багнет лопати, а погане - спаліть. 

Обов'язково видаліть гнилі плоди. Це стосується і ягід, котрі залишилися на кущах і під ними.

На вишні, абрикосі, сливі від сірої гнилі нерідко засихають цілі гілки. Їх обов'язково обріжте секатором, захопивши і частину здорової, живої деревини, а гілки - спаліть. Збудники борошнистої роси на яблуні, дірчастої плямистості - на кісточкових, лілової плямистості - на малині зберігаються взимку на уражених гілках і пагонах. Їх виріжте та знищіть, так само як і скривлені сферотекою, покриті білястим нальотом кінці пагонів на смородині й аґрусі. 

При виявленні камеді на кістякових частинах кісточкових дерев, видаліть її, а рану зачистіть до здорової тканини із захопленням 0,5 см навколо та натріть свіжим листям щавлю 2-3 рази, з інтервалом 5-10 хвилин, а потім замажте садовою замазкою або глиною, змішаною з коров’яком у спів-відношенні 1:1.

Щоб уникнути захворювань стовбурів і кістякових гілок у плодових дерев цитоспорозом або чорним раком і охоронити від ушкодження сонячними опіками та морозобоїнами, побіліть їх вапняною сумішшю. Для цього у відрі розведіть 3 кг вапна, 1,5 кг глини, 1 кг коров’яку, інше - вода. Виконана перед початком зими побілка істотно охоронить стовбури та гілки дерев, особливо молодих, від ушкоджень і всихання. 

Крім того, вапно відлякує гризунів. З цією ж метою навколо дерев і кущів розкидайте торф або тирсу (можна ганчірки), змочені і пересипані речовинами, що мають сильний запах: креоліном, нафталіном, карбофосом, м'ятою.

А перед самими морозами перекопайте землю на ділянці (під кронами кущів і дерев перекопуйте не глибоко, щоб не ушкодити корені). При цьому не подрібнюйте великі грудки землі - нехай вони промерзнуть разом зі збіглими туди зимувати можливими шкідниками.

Для відлякування зайців змішайте 300 г нафталіну, 100 г мідного купоросу, 2 л рослинної олії, 3,5 кг мила і 400 г скипидару, цю суміш розведіть в 10 л води і нанесіть розчин на кору.

До настання стійких мінусових температур виконайте санітарну і формуючу обрізку дерев і кущів, і, звичайно ж, видаліть старі сухі неродючі гілки. 

НА ГОРОДІ...

Остаточно зберіть весь урожай капусти і коренеплодів. Обріжте висаджену в серпні зелень. Зберіть і спаліть бадилля картоплі, помідорів, огірків. Рослинні залишки цих культур не використовуйте для компосту, тому що вони досить отрутні, а в процесі гниття особливо.

Наприкінці місяця виконайте підзимовий посів салату, шпинату, кропу, редису, моркви, цибулі-сівка. Дуже важливо правильно вибрати час, коли на вулиці досить холодно, але не відбулося повне промерзання ґрунту. Тонка кірка льоду на поверхні - не перешкода: її варто видалити, щоб посіяти насіння. 

Оптимальна температура ґрунту 1-3 градуси. Звичайно цей період припадає на час стабільних ранкових заморозків.

Грядки, вільні від посадок, перекопайте. Не зайва річ нагадати, що у осінньої перекопки є свої особливості: грудки землі не потрібно «розбивати», адже великі грудки краще промерзають, і личинки багатьох шкідників, які вони заклали для зимової сплячки, гинуть.

Крім того, великі грудки краще насичують ґрунт киснем і затримують сніг, а значить, і вологу, особливо необхідну сонячною посушливою весною. Але не варто перекопувати ґрунт після того, як випав сніг, навіть якщо він швидко тане на сонці в денний час. У цьому випадку волога проникне занадто глибоко в ґрунт і навесні буде занадто довго з нього випаровуватися.

Перед перекопкою землі можна внести органічні та мінеральні добрива, з урахуванням потреб культур, які будуть висаджені тут навесні.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 5853 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс