Рослини та «легка рука»
Багато аматорів рослин, імовірно, чули про явище з області магії за назвою «легка рука» (Wingardium leviosa).
У рослинників з такими «легкими руками» все росте, пишно квітує і плодоносить, немов у саду Едему. Взявши у них живець або листик рослини на розмноження, можна бути впевненим, що все відмінно приживеться і буде радувати гарним ростом, квітками, екзотичними ароматами і плодами.
За однією з легенд, «легка рука» - це вроджена здатність, а забобонні люди додають до цієї фрази - «від Бога». Для багатьох життя було б таким нудним, якби не магія...
Можна припустити, що «легка рука» - це інтуїція турботливого квіткаря-городника, вироблена ним у результаті спостереження і здатності «бачити та відчувати» потреби рослини. Ці якості дозволяють вирощувати будь-яку рослину, знаючи лише її вимоги до догляду й особливості благополучного росту.
Візьмемо, приміром, полив рослин. Напевно ви зустрічали де-небудь рекомендації типу «поливати два рази на тиждень по 100 мл води на горщик». Новачкові-квіткарю такі рекомендації здадуться найгарнішими і правильними, тому що тут все чітко і ясно розписано. У реальності ж, полив кожної окремо взятої рослини залежить від багатьох факторів - від матеріалу й обсягу горщика, від вологоємності ґрунтової суміші, від розміру і особливостей рослини, від температури і вологості повітря, від місця розташування контейнера (пряме сонце, півтінь і т.п.) і його кольору, від пори року і т.п. З часом у новачків при догляді за рослинами з'являється практичний досвід, і тоді їхній полив уже не становить ніяких складностей. При сумнівах же (поливати сьогодні чи ні?) завжди можна застосувати метод «квіткового тика» - перевірити вологість ґрунту в горщику шляхом занурення пальця в субстрат.
ЯК РОЗВИТИ «КВІТКОВУ» ІНТУЇЦІЮ?
Дуже просто - спостерігати, спостерігати і спостерігати! Уміння спостерігати придасться не тільки в рослинництві, але й у житті.
Наші поради:
1. Перше, що необхідно в будь-якому виді діяльності (а вирощування рослин не є виключенням) - це повна впевненість в успіху. Ніяких «спробувати»! Якщо ви підозрюєте, що у вас дана рослина не приживеться, то не варто її і заводити. Спробуйте почати вирощувати більш прості у догляді, невибагливі рослини.
2. Поспостерігайте, як кожна нова рослина буде реагувати на обране для неї місце розташування і зростаючих рядом сусідів, на сонячне світло, на полив і підживлення різними добривами тощо. Ці та інші відомості (наприклад, строки проростання насіння, умови і тривалість укорінення живців, початок весняного росту, період цвітіння) корисно записувати - для себе на майбутнє, а також для порад іншим квіткарям.
3. Читайте, читайте і читайте - постійно вчиться квітництву. У книгах і в Інтернеті можна знайти безліч порад досвідчених садівників-городників щодо вирощування рослин, що цікавлять.
4. Не ускладнюйте! Чомусь більшість починаючих квіткарів гадає, що чим екзотичніша рослина, тим складніше її вирощувати. Наприклад, часом можна зустріти такі великі статті, у яких розписуються режими підживлень рослин - при цьому в хід іде кілька видів добрив (як органічних, так і мінеральних), і всі ці рекомендації зведені в таблицю і розписані за тижнями. Тут і «ароматна» гнойова рідота, і попіл... Схоже, що деякі автори вважають: чим більше написано таких докладних рецептів, тим соліднішою виглядає стаття. Однак переписування рецептів готування добрив для рослин із книг з рослинництва дореволюційного видання виглядає трохи дивним, адже прогрес пішов далеко вперед.
5. Якщо у вас поганий настрій, не робіть ніяких серйозних маніпуляцій зі своїми вихованцями (посів насіння, пересадження рослин, щеплення і т.п.). Це неминуче вплине на ваші дії і викличе небажаний результат. Адже причина, що викликала негативний настрій, створює в голові нав'язливий «шум», що глушить інтуїцію.
6. Не надавайте великого значення квітковій «магії». Деякі квіткарі вірять у місячний календар і стверджують, що він допомагає виростити прекрасні рослини. Це служить свого роду «таблеткою впевненості» і, відповідно до першого пункту, працює.
7. А може бути, це любов до рослин творить дива...
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 7858 |
|
Схожі статті |
Також у розділі «Кімнатні рослини» |
© Газета Домовик 2012-2023