Користь винограду для здоров'я - факти без домислів

4 вересня 2013

Виноград відомий людству вже не одне тисячоліття, як ягода веселощів, радості та життєлюбства. Мало знайдеться таких фруктів, до яких настільки точно підходять слова «з'їв - повеселішав».

Однак радість життя, як відомо, неможлива без гарного здоров'я. І тут на першому місці виноградні грона.

Ще в стародавніх Єгипті, Греції, Римі та інших древніх цивілізаціях за допомогою сонячного фрукта лікували багато хвороб, починаючи від болю в горлі і закінчуючи порушеннями обміну речовин.

Любов до лози не могла не позначитися й у міфології. Особливе місце їй приділяється в давньогрецькій культурі. Виноград є неодмінним фоном багатьох подій християнської міфології.

Існують десятки видів і тисячі сортів, пристосованих людиною для задоволення смакових примх у якості десерту, соку, а також сировини для вина та інших напоїв.

Чим же обумовлена настільки висока популярність винограду, адже це не продукт першої необхідності, як, наприклад, м'ясо, риба або картопля? Незважаючи на таку гадану «несерйозність», цей фрукт - справжній склад найцінніших речовин.

На фоні мізерної кількості білка і жиру 100 г плодів містить близько 17 г вуглеводів, які представлені винятково корисними цукрами, що легко засвоюються, - фруктозою і глюкозою. А глюкоза, як відомо, - основний матеріал, що постачає нервові клітини енергією. Ось чому ці ягоди так підвищують настрій. А людям, які ведуть активний спосіб життя, гроно винограду, з'їдене перед або під час тренування дає швидке зростання працездатності.

Користь винограду визначається не тільки винятковим смаком і живильною цінністю, але й унікальним складом вітамінів і мікроелементів. А вони роблять фрукт серйозним ворогом багатьох хвороб.

Ягоди багаті вітамінами С, А, групи В. Містять велику кількість заліза, калію, марганцю, міді, кальцію, магнію, фосфору і селену.

Набір цих та інших півтори сотень компонентів визначають користь винограду у якості помічника у боротьбі з астмою, хворобами легенів, серця, нирок, печінки, шлунково-кишкового тракту, з головними болями, подагрою. Грона допомагають протистояти онкологічним захворюванням, хворобі Альцгеймера, недокрів'ю та багатьом іншим проблемам зі здоров'ям.

Виноград поліпшує кровообіг, нормалізує артеріальний тиск. Він добре допомагає при набряках серцевого походження. Ягоди винограду (або натуральний виноградний сік) приймають 3 рази на день натще. Початкова доза -1 кг винограду на добу. Поступово кількість збільшують до 3 кг. Курс лікування - 3-4 тижні. У цей час забороняється вживати молоко, сіль, цукор, спиртні напої та жири. 

При порушеннях серцевої діяльності використовують також і листя винограду. 

300-350 г свіжого промитого водою листя винограду набивають у 3-літрову банку і заливають доверху кип'яченою водою кімнатної температури. Настоюють 2-3 дні. Готовий настій п'ють по півсклянки 3 рази на день за півгодини до їжі.

Калорійність винограду лише трохи менша, ніж у картоплі. Серед інших фруктів більш «насичені» калоріями лише авокадо і банан, на тому ж рівні - манго. Тобто, якщо виключити заморські ласощі, ці ягоди на перший погляд - справжній дієтичний «великоваговий поїзд».

Але де там. Виявляється, що виноград для схуднення є дуже ефективним. Ця ефективність пояснюється наявністю в ньому речовин, що активно беруть участь в інсуліновому обміні. Поліфеноли упорядковують обмін речовин. Крім того, диво-ягода допомагає виводити токсини і шлаки з організму.

Використовуючи виноград для схуднення, оздоровлення і просто тому, що він смачний, ми ще й омолоджуємо організм.

В індустрії краси дуже цінуються кісточки південної ягоди. На основі екстракту з них кожна поважаюча себе і споживачів косметична компанія випускає креми, що володіють властивостями регенерувати і відновлювати шкіру.

Кісточки винограду - джерело незамінних інгредієнтів не тільки для антиедж-косметики, але і для засобів, що зміцнюють тонке і ушкоджене волосся, помад і т.п.

Однак не все так гладко з цим диво-фруктом. Через велику кількість цукру він протипоказаний діабетикам. Не треба його вживати людям з гострим і хронічним колітом, з гострою формою туберкульозу, виразкою шлунка і дванадцятипалої кишки, жовтяницею.

Щоб не було проблем з наступними пологами, небажано їсти солодкий фрукт вагітним (дитина в утробі може набрати значну вагу).

Користь винограду очевидна. І це підтверджується тисячолітньою історією дружби людини з сонячною ягодою. Але навіть найбільш корисний продукт варто вживати помірно.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 8289 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Народна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс