Заразиха капусти

14 серпня 2013

Як позбутися від заразихи? В основному заважає капусті. Щороку міняю місце капусти, все рівно дуже багато заразихи.
Єсюніна Т.М., м. Павлоград

Заразиха - рослина-паразит, що не має власного асиміляційного апарата і кореневої системи. Присмоктуючись до кореня рослини-хазяїна, вона живиться її соком. При цьому порушується обмін речовин і значно знижується врожайність культури.

Суцвіття заразихи складаються з декількох десятків синьо-фіолетових, жовтих або блакитних квіток. Плід - коробочка, що вміщає до 1500 насінин. Проростають вони тільки під впливом кореневих виділень рослин, на яких заразиха паразитує.

На жаль, поки ще немає гербіциду виборчої дії, здатного знищувати заразиху, не спричинюючи гнітючої дії на "господаря" - рослину, до якої цей паразит присмоктався.

Зберігає життєздатність насіння заразихи вісім років. Тому, якщо можете хрестоцвітні (капусту, редьку, редис) не повертати на це місце 8-10 років, то проблем немає. Якщо орете город плугом, то велика ймовірність того, що таким чином ви розносите насіння по всій ділянці.

А значить, доведеться увесь час полоти бур'яни (і заразиху), вибирати стійкі до неї сорти (ось тільки у капусти таких немає).

На сильно заселених заразихою ділянках практикують так звані провокаційні посіви - висівають культури, які сильно вражаються заразихою (скажімо, соняшник) і прибирають їх задовго до дозрівання насіння рослини-паразита.

Ще можна засівати "неїстівні" для заразихи рослини - сою, льон. Вони очищують ґрунт.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 12259 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс