Чого не вистачає томатам?

31 липня 2013

Ґрунт для томатів повинен бути добре заправлений добривами, але не надмірно. Якщо навесні удобрити грядки свіжим гноєм, кущ пишно розростеться, а зав'язі майже не будуть розвиватися. Доведеться посадити помідори "на дієту": підсушити повітря та ґрунт, прибрати частину листя, провести кореневе та позакореневе підживлення добривами (фосфорними).

Чого ж не вистачає або в чому бідують помідори? Як позначається на їхньому зовнішньому вигляді недолік того або іншого макро- чи мікроелемента?

Якщо у ваших томатів запізнюється цвітіння, обсипаються бутони, а листя, особливо з нижнього їхнього боку, стає фіолетово-червоним, значить, терміново потрібне підживлення азотними добривами. Не вистачає азоту помідорам, тому сповільнюється ріст рослин, їхнє стебло стає тонким, волокнистим і твердим, воно, як і листя, робиться червоним. Великих плодів томатів при нестачі азоту ви не дочекаєтеся.

Недостатня кількість магнію викликає хлороз. На старому листі з'являються жовто-зелені плями, потім сірі або коричнюваті. Листя засихає і обпадає, засихають плодоніжки. Плоди дрібні, дозрівають передчасно.

При нестачі кальцію плоди томатів ушкоджуються верхівковою гниллю. Самі рослини стають кволими, листя на верхівці куща томату стає жовтим, а біля основи знизу залишається зеленим. 

Жовтіє листя томатів у верхній частині і при недоліку заліза. Між прожилками молодого листя поширюється хлороз, потім він вражає і старе. Пластинка листа починає буріти і пропадає, або лист стає білим.

Затримка у цвітінні та дозріванні плодів томатів є симптом недоліку фосфору. Стебла при цьому стають дрібнолистяними і волокнистими, листя (спочатку прожилки, а потім нижня частина) - червоно-фіолетовим.

Про калійну нестачу у помідорів свідчить середня частина рослин. Листя виглядає темно-зеленим з «бронзовими» плямами. Ця бронзовість може утворити на листі облямівку з неживої тканини. Стебло дерев'яніє і не росте.

Не вистачає томатам марганцю - це приводить до того, що плоди не зав'язуються. Молоде листя дуже дрібне, починає жовтіти з найбільш віддаленої від прожилки частини. Пагони витягаються.

Про нестачу міді у помідорів сигналізує темно-синювато-зелене забарвлення листя. Листочки закручуються. Потім на них утворюються хворобливі жовто-зелені вогнища у вигляді плям, а кінчики починають біліти. Цвітіння затримується. Квітки недорозвинені, обсипаються.

Про нестачу бора сигналізує відмирання крапки росту і утворення безлічі пасинків, через що рослина стає рунистою. Сім'ядолі та листя багровіють, на плодах видні ділянки висохлої тканини.

Щоб виправити положення, необхідно внести відповідне добриво: азотне, калійне, фосфорне або мікродобрива. Але найкраще не допускати голодування рослин. 

Помічено, що помідори дуже люблять попіл- він стимулює їхнє цвітіння. З огляду на це, постарайтеся розсипати його навколо стебел. Калію, вважають фахівці, повинно бути вдосталь і для того, щоб томати офарблювалися рівномірно.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 9123 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс