Щоб бути завжди з капустою

31 липня 2013

Багато рослин можна висаджувати так званим східчастим методом - зі зміщенням нових посадок на 10-15 днів. Так можна вирощувати квасолю. Правда, повторні посадки збирають в основному на лопатку. Повністю визріти врожай на них не встигає. Зовсім інша справа - капуста. Багато сортів білокачанної можна посадити по кілька разів, броколі ж взагалі - майже шість разів за сезон.

Посадки білокачанної капусти можна виконувати до кінця липня. Осінні заморозки не заподіють їм шкоди. Навпроти, закінчення спеки благотворно впливає на врожай. Повторно саджають середньостиглі та пізні сорти капусти. Урожай, отриманий від повторних посадок, особливо добре підходить для зимового зберігання.

Цвітну капусту висаджують з інтервалом у 10-20 днів. Правда, у липні її не саджають, роблячи перерву до більш прохолодного серпня. Зате броколі, на відміну від цвітної капусти, здатна давати врожай неодноразово.

Зазвичай її висаджують двічі - навесні та на початку серпня. Але після зрізання центральної голівки на бічних пагонах утворюються додатково більш дрібні, а це значить, що одержувати повноцінні голівки броколі можна 1-1,5 місяці. Однак пізніше вона дає вже дуже дрібні голівки. І продовжувати її вирощувати нема рації.

Зате можна посадити розсаду ранніх середньостиглих сортів кольрабі. Кольрабі ранніх сортів достатньо три місяці для формування врожаю. Повторні посіви її застосовують аж до осіннього похолодання. Ця скоростигла і холодостійка капуста не боїться і спеки. А зняті коренеплоди можуть зберігатися кілька тижнів. Але зазвичай висаджують кольрабі всього два рази: навесні й у середині літа для зимового зберігання. 

Як не дивно, для повторних посівів годиться і гарбуз. Так сорту Волзький сірий потрібно всього 95 -110 днів для формування нормального врожаю. Ділянки після картоплі, часнику та цибулі можна засадити гарбузами ранніх і середньостиглих сортів. А їхні плоди, зібрані в жовтні-на початку листопада, відмінно пролежать всю зиму без втрат у вазі та кількості. Якщо звичайні плоди гарбуза виростають у цього сорту масою 5-10 кг, то при повторній посадці в середньому вони мають 4-5 кг. Що навіть зручніше, чим звичайні плоди.

Столовий буряк городники рідко сприймають як культуру, що може дати кілька врожаїв за сезон. Його сіють рано, збирають у вересні і при цьому далеко не завжди отримують гарні коренеплоди. Але якщо вирощувати буряк через розсаду - це скорочує строки дозрівання коренеплодів. Тому буряк можна вирощувати східчасто, з останнім строком висадження наприкінці липня.

Різні салати теж можна вирощувати східчасто, висаджуючи розсаду спаржевого салату і листяного латуку до кінця липня. Але найчастіше в цей час саджають чорну редьку, дайкон і китайську капусту. Дайкон у першій половині літа виростити взагалі неможливо, а редька запросто піде в стрілку. Тому їхнє вирощування відкладають до кінця літа.

Китайська капуста дає врожаї вже на 20-30-й день після посіву. Але саджати її можна тільки в другій половині літа. Рости вона може до самих заморозків, і висаджують її до кінця серпня в кілька строків.

Що стосується огірків, то багато городників висаджують однократно розсаду або висівають насіння наприкінці травня або початку червня. Але можна їх сіяти й у серпні, отримуючи зеленці до самих заморозків.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 7114 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс