Як і коли пересаджувати садову суницю?

31 липня 2013

Садова суниця, або полуниця, як її частіше називають, на одному місці не буде давати гарного врожаю. Через три, максимум чотири роки, плантація вироджується, ягоди дрібніють, накопичуються хвороби, і, щоб не залишитися без корисних ароматних ягід, потрібно закладати нові посадки. 

Кращим часом для пересадження вважається кінець літа-початок осені. Кущики встигають прижитися на новому місці, зміцніти й у такому стані піти в зиму. Але не завжди виходить зробити все намічене восени, і тоді пересадження суниці відкладається до весни. Урожайність звичайно знизиться, але це все-таки краще, ніж залишитися зовсім без ягід. Навесні пересаджувати суницю можна у квітні. 

Для суниці вибирають сонячну ділянку саду, чим більше сонця, тим пахучішими будуть ягоди. Ґрунт потрібно підготувати заздалегідь, перекопати, вибрати бур'яни, внести добрива й розбити всі грудочки землі граблями. Ділянку вирівнюють і залишають мінімум на два тижні. За цей час ґрунт просяде, і з часом у суниці не оголиться коріння. Перед посадкою роблять розмітку майбутньої плантації. Найбільш зручними вважаються однорядна посадка і посадка у два рядки. У першому випадку між рядами залишається 80 см, у ряді лунки намічаються на відстані 25-30 см одна від іншої. Якщо посадка буде у два рядки, то ділянку розмічають за такою схемою 80х30х30, де 30 см це відстань між рядками суниці на одній грядці, а 80 см - відстань між грядками. У ряді між кущами витримують 25 см. Суниця з часом розростається і це потрібно враховувати при пересадженні.

У намічених місцях робляться лунки глибиною 15-20 см, поливаються й у них висаджується розсада суниці. Якщо немає можливості придбати розсаду в спеціалізованих розплідниках, доведеться обійтися своєю. Викопувати зі старих плантацій потрібно тільки молоді здорові кущики. Разом з грудкою землі кущик пересаджується на нове місце, земля довколо нього ущільнюється, робиться полив. У жодному разі не заглиблюйте суничні кущі в землю, серденько (серединка кущика) повинно перебувати на рівні ґрунту. Якщо нижче - серденько зопріє та згниє, якщо вище - оголиться коріння. Через два тижні молоді кущі дадуть нові листочки, це ознака того, що рослини прижилися на новому місці. Подальший догляд стандартний - прополки, розпушування, поливи.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 10152 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс