Якщо цукіні дають мало плодів...
Майже всі вважають, що головні запильники в саду - бджоли. Це зовсім не так. Наявність пасіки поруч підвищує врожай, але головні «трудівники» найчастіше - не зовсім приємні мешканці саду.
Наприклад, якщо ви в запеклій боротьбі з попелицею винищили її рознощиків - мурах (благо препаратів від них повно: від банальної борної кислоти до «Мурав’їну», «Мурациду», «Мурав’їду», «Грому-2») - то начувайтеся. Адже мурахи - основні запильники баштанних культур!
Ну, огірки, припустимо, будуть. Багато сучасних гібридів не вимагають запилення. А ось кавуни, дині, кабачки, цукіні, гарбузи, патисони, лагенарія та інші з кавунового «сімейства» запилюються мурахами.
Як бути? Залишається тільки залучити другорядних запильників. Розвести в 5 л води 1-2 ст. ложки меду й обприскати рослини. Принаймні, частину квіток обпилять пернаті помічники.
Буває й таке, що мурах подіти нікуди, а плодів однаково мало.
У вологі роки багато зав'язі згниває. За кордоном із цією недугою справляються частими обприскуваннями фунгіцидами. Це не наш метод: дорого і не зовсім корисно. Тому просто видалимо частину листя. Кущі краще провітряться, і гниючої зав'язі буде набагато менше.
Зрозуміло, у першу чергу видаляємо листя пожовтіле та з ознаками хвороб (засохле, з плямами і т.д.).
У відсутності плодів буває винен чоловічий початок. Поява занадто великої кількості чоловічих квіток трапляється (нехай і рідше, ніж в огірків). Стимулює їхній розвиток холодна погода, нестача елементів живлення, поливи холодною водою, недолік світла й запізнювання зі збиранням плодів.
Яка причина? Потрібно з'ясовувати в кожному конкретному випадку окремо. Найчастіше вона не одна, а цілий букет. Вчасно усунувши її, почнемо одержувати плоди. А от обприскування стимуляторами типу «Зав'язі» і «Бутона» ефект дадуть протилежний - ріст бадилля.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 6187 |
|
© Газета Домовик 2012-2023