Посадіть в саду чорноплідку
Спочатку чорноплідку вирощували як декоративну культуру. Поки на неї увагу не звернув Мічурін. Здатність переживати найсуворіші зими, невибагливість і стійкість до хвороб - все це зацікавило селекціонера. Він виписав насіння з Німеччини й почав схрещувати рослини. У результаті одержав те, що зараз ми називаємо чорноплідною горобиною.
На відміну від німецької аронії мічурінська була з великими плодами, зібраними в парасольки. І за морозостійкістю перевершувала своїх родоначальників. Її тепер з успіхом вирощують там, де важко вирощувати обділені здоров'ям смородину й аґрус.
Немає суперників у аронії і за врожайністю. З п'ятирічного куща можна зібрати мінімум 8-10 кг ягід. Причому врожай завжди високий поза залежністю від капризів погоди. Секрет простий - цвіте цей чагарник пізно, що рятує від весняних заморозків. Радує господарів першими врожаями вже через рік після посадки. Добре плодоносять кущі до 20-25 років, після чого їх бажано замінити. Плоди краще не поспішати збирати. У вересні вони стануть крупнішими та смачнішими. А взагалі вони на кущах не обсипаються до морозів.
Ягоди чорноплідної горобини не просто корисні - вони цілющі, і це визнано офіційною медициною. Склад її плодів унікальний. А за вмістом вітаміну С аронія наближається до брусниці й журавлини.
Корисні не тільки свіжі плоди, але й заморожені, сушені, сік і навіть такі продукти переробки як джем, желе, варення, компот. А ось процес бродіння сильно руйнує комплекс корисних сполук, хоча потрібно визнати, що з чорноплідки виходить дуже смачне вино. Протипоказана вона тільки людям з виразкою шлунка.
Аронію можна використовувати в групових посадках, у живоплотах і як солітер. Особливо ефектно виглядають рослини, щеплені на висоті 1,5 м на штамб горобини звичайної або глоду. Можна сформувати їх у формі кулі.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 6760 |
|
© Газета Домовик 2012-2023