Лікувальні засоби з кульбаби

15 липня 2015

Кульбаба лікарська - рослина цілюща і дуже корисна. Від великої кількості недуг і захворювань уже давно застосовують її терапевтичні властивості. 

Кульбаба з'являється ранньою весною і є однією із зовсім невеликої кількості рослин, які здатні починати цвітіння ранно навесні і закінчувати пізно восени.

Корінь, трава і сік кульбаби застосовуються усередину у вигляді настоїв, відварів і соку: 

• при захворюваннях шлунка та кишечнику - як поліпшуючий травлення і збуджуючий апетит засіб; 

• при захворюваннях печінки і жовчовивідних шляхів – як знімаючий спазм гладкої мускулатури і жовчогінний засіб; 

• при запорах і геморої – як проносний засіб; 

• при застуді – як жарознижуючий, противірусний, протибактеріальний і відхаркувальний засіб; 

• при підвищеній збудливості і порушеннях сну – як заспокійливий і снодійний засіб; 

• при атеросклерозі – як засіб, що нормалізує обмін речовин; 

• при годівлі дитини грудьми – для стимуляції лактації; 

• при анемії в складі комплексної терапії; 

• як протиглистний засіб; 

• при пухлинах у складі комплексної терапії. 

Зовнішньо сік кульбаби лікарської застосовується проти ластовиння (відбілююча дія) і для знищення бородавок (противірусна дія). 

Лікарські препарати готують з коренів, трави і соку кульбаби лікарської. 

НАСТІЙ КОРЕНЯ КУЛЬБАБИ 

1 ст. ложку сухої здрібненої сировини помістити в емальований посуд, залити склянкою гарячої кип'яченої води, закрити кришкою і нагрівати на водяній бані 15 хвилин, охолоджувати 45 хвилин при кімнатній температурі. Процідити, віджати, довести кількість настою до вихідного рівня кип'яченою водою і приймати в теплому вигляді по чверті склянки 3 рази на день за півгодини до їжі для поліпшення апетиту і як жовчогінний засіб. 

ВІДВАР КВІТІВ І ТРАВИ КУЛЬБАБИ 

По 1 ст. ложці висушених здрібнених квіток і трави кульбаби залити двома склянками холодної води, кип'ятити 10 хвилин, настоювати півгодини, процідити, долити до вихідного рівня і приймати по чверті склянки 3-4 рази на день після їжі для стимуляції лактації. 

ОЛІЯ З КОРЕНІВ І ТРАВИ КУЛЬБАБИ 

По 1-2 чайних ложки сухих здрібнених коренів і трави кульбаби настоювати в 50 мл рослинної олії протягом 10 годин, застосовувати зовнішньо для видалення ластовиння, пігментних плям і бородавок. 

Лікарські препарати на основі кульбаби лікарської виконують загальзміцнювальну дію, відновлюють обмін речовин (у тому числі знижують кількість «поганого» холестерину в крові), викликають апетит, поліпшують діяльність шлунково-кишкового тракту, стимулюють виділення жіночого молока. 

Кульбаба лікарська виконує жовчогінну, спазмолітичну, ослабляючу, протиглистну, сечогінну, відхаркувальну, заспокійливу, снодійну, жарознижуючу, протианемічну, протимікробну, противірусну, протигрибкову і протипухлеву дію. 

Негативною властивістю кульбаби є те, що вона активно поглинає свинець та інші шкідливі речовини, що містяться в повітрі (звичайно вони потрапляють туди з вихлопних газів), тому не рекомендується використовувати з лікувальною метою сировину, зібрану біля доріг. 

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3984 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Народна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс