Зона ризику - печінка
За усіх часів медицина важливу роль завжди відводила одному з ключових органів нашого тіла - печінці. «Основними факторами ризику для печінки є погана екологія, стреси, малорухомий спосіб життя та високовуглеводний характер харчування», - вважає професор, доктор медичних наук, лікар-гастроентеролог Євгеній Сас.
За словами професора, через малорухомий спосіб життя порушується утилізація насичених жирів. Їхнє надлишкове накопичення приводить до нагромадження жиру в клітинах печінки, а також відбувається ушкодження клітин печінки в результаті окислювання (оксидативний стрес).
Це може привести до формування неалкогольної жирової хвороби печінки (НАЖХП) і навіть до цирозу та печінкової недостатності.
Фахівець також відзначає, що висока поширеність НАЖХП пов'язана з тим, що печінка може довго не заявляти про себе аж до появи серйозних проблем з нею. Однак НАЖХП - захворювання зворотне. Основний підхід до його лікування - зниження маси тіла та спеціальна дієта. Зокрема, необхідно змінити раціон харчування: скоротити споживання насичених жирів, вживати в їжу більше рослинної клітковини. Важливо, щоб до складу меню входили поліненасичені жирні кислоти. Вони присутні в морепродуктах, горіхах і насінні, рослинних оліях холодного віджиму: соєвій, кунжутній, лляній.
Важливо підвищувати рухову активність. Це сприяє не тільки спалюванню зайвих калорій, але допомагає відновити в печінці нормальний для роботи кровообіг. Якщо НАЖХП виявлена, показане застосування препаратів, що містять вітаміни-антиоксиданти, препарати кальцію та гепатопротектори на основі есенціальних фосфоліпідів (Есенціале Форте Н).
Таким чином, підтримуючи здоров'я до настання хвороби, можна попередити багато важких захворювань. Так, профілактика деяких серцево-судинних захворювань (ішемічна хвороба серця, атеросклероз) містить у собі, у тому числі, правильне харчування, зміну способу життя, виконання помірних фізичних навантажень, що в той же час позитивно впливає і на роботу печінки. Тому важливо завжди піклуватися про своє здоров'я та здоров'я близьких!
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 6338 |
|
© Газета Домовик 2012-2023