Харчування за суворим графіком важливіше, ніж склад їжі

7 червня 2012

Експеримент на лабораторних мишах, проведений ученими з Інституту біологічних досліджень імені Джона Салька (The Salk Institute for Biological Studies), показав, що обмежене за часом харчування може бути кориснішим для фігури, ніж цілодобовий доступ до їжі, навіть при рівному споживанні калорій.

Правильний режим харчування.
Правильний режим харчування.

Висновки дослідників з США опубліковані в журналі Cell Metabolism від 17 травня.

За основу експерименту вчені взяли припущення про те, що наслідки для здоров'я від неправильного харчування можуть бути частково результатом неузгодженості між нашими біоритмами і розкладом прийому їжі.

"Кожний орган має свої годинники, це означає, що є години, коли наші печінка, кишечник, м'язи та інші органи будуть працювати з найбільшою ефективністю, і години, коли вони більш-менш сплять", - говорить провідний дослідник Сатчидананда Панда (Satchidananda Panda) з Інституту біологічних досліджень.

Ці метаболічні цикли критично важливі для внутрішніх процесів: від розщеплення холестерину до виробництва глюкози, вони повинні запускатися, коли ми їмо і вимикатися, коли не їмо.

Коли ми їмо безладно, порушуються метаболічні цикли, - говорить дослідник.

За її словами, принцип такий же, як у випадку зі сном і активним періодом.

"Якщо ми не висипаємося вночі, ми не повністю прокидаємося вранці і будемо, як наслідок, працювати менш ефективно", - пояснює Панда.

Щоб зрозуміти, як обмежене за часом харчування, без зміни у споживанні калорій, може попередити захворювання обміну речовин, команда вчених кормила обидві групи мишей звичайною або дуже жирною їжею за двома схемами доступу до харчування: за бажанням або обмежено за часом.

Ті миші, які харчувалися у суворо відведені години (8 годин на день без обмеження у кількості їжі) виявилися захищені від несприятливого ефекту висококалорійної дієти і продемонстрували поліпшення метаболічних і фізіологічних ритмів. Вони набрали менше ваги, і їхня печінка постраждала менше, ніж у побратимів. Крім того, обмежені в харчуванні миші були менш дратівливими.

Панда відзначає, що харчові звички людей значно змінилися за останній час, люди мають більший доступ до продуктів і користуються цим навіть, якщо просто дивляться телевізор перед сном.

Учені вважають, що обмеження часу прийняття їжі може стати частиною зміни стилю життя, щоб допомогти скинути зайві кілограми тим, хто цього потребує.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 8552 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Краса та здоров'я»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс