Прополісна мазь своїми руками

27 липня 2016

Поза всякими сумнівами, великій кількості людей хочеться покористуватися мазями, приготовленими своїми руками. І в цьому немає нічого дивного, адже це відмінний спосіб переконатися в натуральності всіх компонентів. А сумлінно виконана суміш може сильно допомогти при різного роду захворюваннях.

Останнім часом стали забувати засоби народної медицини для лікування виразок і гастриту, основою яких є прополіс. А даремно, адже він має антисептичні властивості, перешкоджаючи розмноженню різних шкідливих бактерій, до того ж придушує гнильні процеси.

Крім цього прополіс має анестезуючі, протизапальні й регенеративні властивості. Виходячи з даних різних джерел, знеболювальний вплив прополісу перевищує навіть можливості новокаїну.

Засоби, приготовлені  на основі прополісу, можуть прийматися не тільки внутрішньо але й зовнішньо. Розглянемо докладніше рецепти мазей, їхнє призначення й спосіб готування.

МАЗЬ ІЗ ВЕРШКОВОГО МАСЛА

Мазь із прополісу й вершкового масла готується досить просто, при цьому має широкий спектр застосування. Тому що компоненти цілком їстівні, їх можна застосовувати й внутрішньо, і зовні. Таку мазь використовують при проблемах з кишково-шлунковим трактом, а також для прискорення процесу лікування при зовнішніх ушкодженнях шкіри, а також наривах.

10%-ва настоянка прополісу (настояна на 90% спирті протягом тижня); вершкове масло (без солі).

Інгредієнти змішуються в строгому відношенні: настоянка прополісу до вершкового масла - 10:1. Суміш доводять до кипіння, потім відфільтровують у гарячому стані через марлю.

Застосування усередину

Пити свіжоспечену настоянку у випадку гастриту потрібно по 25-35 крапельок, попередньо змішавши її з молоком, або водою, по три рази на день, за годину до їжі. Тривалість повного курсу лікування - 20 днів.

Зовнішнє застосування

Для лікування ушкоджень шкіри, використовуються марлеві, або бинтові пов'язки. На них наноситься сама мазь, після чого вона покриває потрібне місце й закріплюється. Кожні 3-4 години необхідно робити перев'язку зі зміною самої мазі.

МАЗЬ З МАСЛИНОВОЇ ОЛІЇ

Щоб приготувати прополіс на маслиновій олії, потрібно дотримуватися такого ж рецепта. Змішавши їх у потрібних пропорціях, необхідно нагріти отриману суміш на водяній бані, після чого відфільтрувати її через марлю.

Застосування усередину

Якщо турбує кашель, приймають по 1/2 ч. л. мазі 3 рази на день. Коли кашлю властивий приступоподібний характер, прополісну суміш варто тримати в роті до повного розсмоктування.

Зовнішнє застосування

У випадку нежитю слизові оболонки варто ретельно намазати маззю.

Для профілактики застудних вірусних інфекцій вживати по 1/2 ч. л. мазі на добу протягом цілого місяця.

МАЗЬ З РОСЛИННОЇ ОЛІЇ

Прополісна мазь на основі рослинної олії, на жаль, не підходить для перорального застосування, зате відмінно справляється із зовнішніми ранами.

20 г здрібненого прополісу; 95 г рослинної олії.

Для того щоб зробити якісний продукт, для водяної бані використовується порцеляновий посуд. У ньому і варто гріти суміш прополісу й олії протягом півгодини. Потім профільтрувати від важкого осаду. Приготовлену субстанцію можна сміливо наносити на пов'язки, як тільки вона трохи охолоне.

МАЗЬ ВІД ОПІКІВ

Ця мазь воложить шкіру, знезаражує рану, а заодно й прискорює регенерацію тканин. Рецепт досить простий.

Жир овечий - 80 г, здрібнений прополіс - 20 г.

Для готування мазі з'єднати прополіс з розплавленим овечим жиром, потім нагріти на водяній бані до 80 С і ретельно розмішати до одержання однорідної маси. Поки суміш тепла, профільтрувати її через марлю й використовувати отриману мазь місцево.

МАЗЬ ІЗ МАСЛА І ВОСКУ

Прополісне масло (маслинове або вершкове) - 120-140 г; варений курячий жовток - 1 шт.; віск - 25 г.

Усі інгредієнти добре подрібнити, потім змішати. Нагрівати на водяній бані 20 хвилин. Не доводити до кипіння! Потім відфільтрувати через марлю й остудити.

Ця суміш має надзвичайні антибактеріальні властивості, а також має потужну протизапальну дію. Її використовують для лікування безлічі хвороб, однак найбільш ефективна вона при вірусних інфекціях і ушкодженнях шкірного покриву.

МАЗЬ ІЗ МАСЛА І ЖОВТКА

Прополісне масло (мазь, бажано на обліпиховій основі) - 1 ст. л., яєчний жовток - 1 шт., 1 ч. л. лимонного соку, мед - 1 ст. л.

Мазь із масла і жовтка - прекрасний засіб з догляду за волоссям. Для її готування всі інгредієнти ретельно змішуються до однорідного стану. Потім рівномірно наносять на вимите волосся. Зверху одягнути целофанову шапочку, а змивати потрібно тільки теплою водичкою.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 5518 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Народна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс