Неймовірна користь дикоростучих рослин для здоров'я
Дикороси, які буквально ростуть під ногами, не просто бур'яни. Вживаючи ці рослини в їжу, ви очистите та зцілите свій організм, продовжите молодість і збережете красу.
ЯГЛИЦЯ
Це джерело корисних речовин. У її зелені містяться: вітаміни А, С, білки, цукри - глюкоза, фруктоза, клітковина, ефірна олія, кумарини, флавоноїди, яблучна і лимонна органічні кислоти, мікро й макроелементи - магній, калій, марганець, залізо, бор, мідь, титан.
Для їжі збирають наймолодші пагони, коли листик ще ясно-зелений, блискучий і не розкрився - він хрусткий і поки без специфічного присмаку. Зелень яглиці гарна для борщу - її кладуть замість капусти. Тільки варити яглицю потрібно зовсім трохи - занадто ніжна.
Також з "бур'яном" роблять холодник: квас або кисляк, яглиця, зелена цибуля, кріп, огірок - і трохи гірчиці для гостроти. Найпростішим способом готування яглиці є висушування молодого листя, його розтирання, просівання через сито й використання порошку взимку як приправу під час готування страв.
ЛОПУХ
Лопух, не тільки корисна та лікувальна рослина, але і їстівна. У Сибіру та на Кавказі лопух давно вже вважається овочевою рослиною. А в Японії його вирощують на грядках, і називається він там - дово.
У їжу вживаються коріння й листя. Але особливо популярний у харчуванні корінь лопуха. Його уживають у печеному й обсмаженому вигляді; варений і маринований у Китаї і Японії вважається делікатесом.
За смаком корінь лопуха нагадує картоплю і може заміняти його в супах і борщах, його охоче їдять сирим - він соковитий, солодкуватий і досить приємний на смак. З висушених і розмелених коренів одержують борошно, з якого печуть смачні коржі, смажать котлети. Якщо корінь подрібнити, висушити і присмажити, то вийде гарний замінник кави, а якщо додати лимон, то можна зварити смачне повидло і подавати його до чаю. З молодого листя готують салати і супи.
ЛОБОДА
З очищеного насіння лободи можна приготувати кашу, що за смаком нагадує гречану. Або спекти оладки, приготувати пюре, перепічки, запіканки. З молодого листя готують салати, борщі, заправлення.
Лободу маринують, квасять, сушать, додають у супи. Наші предки використовували лободу не тільки в голодний час. Лобода очищає організм від шлаків, завдяки великому вмісту в рослині клітковини і пектинів, які, як губка, адсорбують з кишечнику токсини, надлишкові солі і шлаки. Лобода також допомагає від закрепів, пов'язаних з нашим традиційним хлібно-вуглеводним раціоном.
КРОПИВА
З кропиви варять борщ і також використовують молоде листя в салат. До речі, у кропиві дуже багато кремнію та білка, вона навіть не поступається кількістю білка бобовим.
ЗНІТ
У їжу вживаються коріння та листя рослини. З коренів робиться борошно, з якого печуться коржі. Листя можна використовувати в салат і борщ. Ну і традиційно в чай.
МОКРИЦЯ
Вся надземна частина мокриці їстівна. На 100 г маси вона містить до 115 мг вітаміну С, до 23 мг каротину, 44 мг вітаміну Е, багато калію і хлору. Ніжну зелень мокриці використовують для готування салатів, борщів, супів, пюре, начинки для пирогів і пельменів. У вареному вигляді її їдять як шпинат.. Із зелені можна приготувати каротинну пасту.
КУЛЬБАБА
У їжу придатні всі частини цієї рослини. З коренів можна робити борошно. Корені можна заварювати, як "кавовий" напій. З молодого листя готують салати і заправлення, з квіток - десерти, варять варення.
ПОДОРОЖНИК
Листя подорожника додають у салати, чай, напої, супи та приправи. На відміну від інших трав, ця рослина не послаблює шлунок.
Сухе супове заправлення з листя подорожника: молоде листя вимити, злегка обсушити на повітрі, потім продовжити сушіння спочатку при кімнатній температурі в тіні, а потім у духовці. Подрібнити у ступці, просіяти через сито, покласти для зберігання в скляні банки. Використовувати для заправлення супів і борщу.
ПАПОРОТЬ
Говорять, що ще древні слов'яни вживали папороть у їжу. Для їжі придатні тільки два види - це орляк і страусник. Годяться молоді пагони. Їх можна зібрати на початку травня протягом усього декількох днів. Ці пагони відварюють протягом 10 хвилин. Воду зливають. А потім їх можна готувати за своїм розсудом. Маринувати, робити салати, смажити і т.д. За смаком вони нагадують гриби.
ЛІЩИНА (ЛІСОВИЙ ГОРІХ)
Листя ліщини можна використовувати для голубців, у салати. А з горіхів роблять горіхове веганське "молоко".
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4599 |
|
© Газета Домовик 2012-2023