Підбираємо сонцезахисний засіб

27 червня 2012

Ми дотепер не є активними споживачами цієї продукції не в приклад австралійцям, давно привченим до протекторів через високу захворюваність раком шкіри на Зеленому континенті; японцям, яких здалеку можна впізнати за уніформою - довгі рукави, крислаті капелюхи та великі сонцезахисні окуляри, або жителям південноєвропейських країн, де сонце світить цілий рік і місцеве населення із задоволенням користується захисними засобами навіть узимку.

Наша шкіра покривається золотавою або бронзовою засмагою під впливом ультрафіолету - UV-випромінювання, і саме воно становить найбільшу небезпеку для здоров'я у довгостроковій перспективі. Надмірне захоплення засмагою викликає необоротні зміни в організмі і може привести до серйозних проблем, головна з них - розвиток злоякісних новоутворень і рака шкіри.

Для людини шкідливі два типи променів - UVA і UVB. Промені UVB викликають сонячні опіки, що підвищують ризик розвитку злоякісних новоутворень і рака шкіри в майбутньому (особливо якщо опік отриманий у дитинстві). У цьому визначається підступництво ультрафіолету: проблеми зі здоров'ям з'являються через місяці або роки. Зі свого боку, промені UVA викликають передчасне старіння шкіри (фотостаріння) і зморшки. Вони глибоко проникають у шкіру, руйнуючи коллаген і еластин, відповідальні за її пружність. У наслідку з'являються зморшки, пігментні плями, розширюються кровоносні капіляри, шкіра червоніє, сохне та лупиться.

Промені UVA становлять 95% всього ультрафіолету, що досягає поверхні нашої планети, вони проникають через хмари і скло. Більш небезпечні промені UVB становлять лише 5% всього ультрафіолетового випромінювання, їх частково затримують хмари, а скло повністю блокує.

Основне завдання всіх сонцезахисних засобів - запобігти виникненню негативних наслідків впливу UV-випромінювання обох типів. До складу кремів, лосьонів, емульсій, спреїв, молочка вводяться особливі компоненти - фільтри, які подібно мікродзеркальцям покривають нашу шкіру і відбивають сонячні промені.

Учені розробляють все більш ефективні продукти, до складу яких входять фотостабільні фільтри нового покоління, що захищають від UVA- і UVB-променів, які поглинають їх і створюють захисний екран.

ВИЗНАЧИТИСЯ З ФОТОТИПОМ

Природа розділила всіх землян на чотири групи - відповідно до кольору волосся, очей і фототипу нашої шкіри. На представників кожної з цих груп надмірне перебування на сонці впливає по-різному.

У рудоволосих зазвичай дуже світла, надчуттєва шкіра, що прямо-таки горить на сонці. Її власний захисний бар'єр працює всього 5-7 хвилин, після чого шкіра рожевіє, червоніє, і виникає опік. Світлошкірі люди з волоссям від світло-рудого до світло-русявого можуть загорати без шкоди для здоров'я 10-20 хвилин, не більше.

Власники темно-русявого і каштанового волосся зі світлою шкірою і нормальною чутливістю до сонця можуть дозволити собі півгодинні сонячні ванни. І нарешті, пекучим брюнетам і брюнеткам зі смаглявою шкірою, що рідко згорає, дозволяється загорати до 40 хвилин.

ЧИТАТИ ЗА ЦИФРАМИ

Вся інформація про протекторні властивості того або іншого сонцезахисного засобу нанесена на флакон або тюбик і докладно викладена в прикладеній інструкції, що варто уважно вивчити і потім грамотно нею скористатися. Коефіцієнт, або фактор сонячного захисту SPF (Sun Protection Factor), позначений на упаковці цифрою, показує, у скільки разів довше ви зможете перебувати під сонячними променями завдяки обраному засобу. Скажімо, якщо ваша шкіра червоніє через 20 хвилин перебування на сонці, а фактор обраного крему або лосьону дорівнює 10, це означає, що при використанні засобу можна загорати в 10 разів довше без ризику обгоріти, тобто: 10х20=200 хвилин. Але майте на увазі, що на упаковці дається середня величина результатів біологічних тестів, що проводилися в лабораторних умовах, а в реальному житті ця величина зазвичай трохи вища.

Використовуючи сонцезахисний крем з коефіцієнтом 30, треба розуміти, що реальне значення фактора сонячного захисту може коливатися від 15 до 45, залежно від фототипу вашої шкіри та інтенсивності сонячного випромінювання. Ступінь фотостабільності такого засобу визначає його здатність зберігати ефективний захист шкіри від ультрафіолету протягом дня - чим довше вона зберігається, тим краще.

При виборі сонцезахисного засобу керуйтеся простим критерієм: чим світліша ваша шкіра, тим вищим повинен бути фактор захисту. Засоби з фактором SPF від 6 до 10 забезпечують мінімальний захист, SPF від 15 до 25 - помірний, SPF від 25 до 35 - нормальний і SPF від 40 і більше - високий.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 4097 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Куточок споживача»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс