Найбільш невибагливі та витривалі горщикові рослини

5 вересня 2012

Добір невибагливих горщикових рослин полегшує догляд за ними.

Маленькі діти здатні нанести значної шкоди кімнатним рослинам. Не сердьтеся на них, краще постарайтеся підібрати найбільш незламних представників рослинного світу. Юка витримає, навіть якщо маляті захочеться потягнути за пучок листя. А якщо дитина відірве розетку хлорофітума, помістіть її у склянку з водою, і через деякий час на ній з'являться корінці.

Міцні та витривалі також сансевієрія, сциндапсус і аспідистра. Вони підійдуть для озеленення практично будь-якого звичайного приміщення - з ними нічого не трапиться, якщо ви забудете їх вчасно полити; не бояться вони і сухості кімнатного повітря.

Якщо рослини знаходяться у занадто темному місці, вони погано ростуть, утворюють слабкі пагони, легко стають жертвами шкідників і хвороб. Зайвих турбот можна уникнути, якщо на північному вікні або в іншому місці з недостатнім освітленням розмістити тільки тіньовитривалі рослини. До речі, більшість із них взагалі досить невибагливі. Класичні приклади - сциндапсус і аспідистра. Сюди ж відносяться також узамбарські фіалки, різні види філодендрона, монстера та більшість папоротей, особливо жорстколистяний костенець або аспленіум, що добре переносять сухе повітря опалювальних приміщень.

Хлорофітум справедливо вважається найбільш витривалим. Він процвітає і у теплому, і в холодному приміщенні.

Адиантум венерине волосся - щирий красень для півтіні або тінистого місця. Весь рік кімнатна температура і достатня вологість повітря - умови для процвітання цієї рослини.

Тіньолюбна монстера делікатесна продовжує рости, навіть якщо про неї не занадто піклуються. Кімнатна температура їй потрібна протягом усього року. Обережно поводьтеся з ламкими повітряними коріннями. У жодному разі не обрізайте їх!

РЕГУЛЯРНИЙ ПОЛИВ І ПІДЖИВЛЕННЯ

Чудове цвітіння і нескладний догляд аж ніяк не суперечать один одному. Сезонні рослини не вимагають пересадження, не потрібно ламати голову і над тим, як правильно організувати їм зимівлю, коли обрізати і як боротися зі шкідниками. Достатньо регулярно поливати їх і час від часу підживлювати. А коли краса зів'яне, з ними розстаються.

Крім звичних сезонних кімнатних рослин вирощують як однолітники також декоративний перець з оранжево-червоними плодами, блакитний бальзамін, схізантус, цинерарію, синьо- і білоквітковий лізиантус. Всі вони не цвітуть повторно і після цвітіння швидко втрачають декоративність.

ЛЮБИТЕЛІ ВОЛОГИ

Знайти вірну міру при поливі не так просто. Циперус (сить), очерет і кімнатний бамбук проблем не створюють. Вони люблять, щоб завжди було волого. Той, хто часто і надовго їде з дому, зробить правильний вибір, завівши ці рослини. Потрібно просто поставити горщики з рослинами у більші за розміром ємкості, заповнені водою. Вони самі впораються зі своїм водопостачанням.

Циперус білосмугастий (Cyperus albostriatus) відрізняється від інших циперусів більш широкими листями, любить помірну вологу, але - єдиний серед них не терпить "ножних ванн". Як і інші циперуси, він прекрасно проведе літо у тінистому місці на відкритому повітрі. Зимова температура від 10 градусів до кімнатної.

"Мокрі ноги", смертельні для більшості рослин, не створюють проблем для карликового циперуса тонкого. Навпаки, він загине, якщо земляна грудка висохне. Цей схожий на злак витончений представник роду не буває вищим 30 см.

СУККУЛЕНТИ

Якщо ви часто і подовгу буваєте відсутніми вдома, ця група рослин саме те, що вам потрібно. Кактуси та інші суккуленти можна залишити зовсім без догляду. Здатність накопичувати воду у м'ясистих тканинах дозволяє їм тижнями жити в сухості.

Їдучи, гарненько полийте рослини (надлишок води повинен стекти) і залишіть у притінку. Так вони спокійно переживуть відсутність хазяїна. Взимку про полив взагалі немає мови. Більшість кактусів у цей період надають перевагу більш прохолодним умовам. Та і всім іншим суккулентам води потрібно тим менше, чим прохолодніше місце зимівлі. Для починаючих квіткарів підійдуть найпростіші у догляді кактуси: види ребуції, мамміллярії, лобівії, колоноподібний клейстокактус.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 7666 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Кімнатні рослини»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс