Як вчасно виявити хворобу?

31 серпня 2016

Багато людей вважає, що нема чого проводити повне обстеження організму в тих випадках, коли нічого не турбує і нічого не болить. Це цілком розповсюджена помилка, адже піклуватися про стан свого організму потрібно постійно, незалежно від того, хворі ви або здорові. З часом в організмі кожної людини накопичуються негативні явища, які заважають нормальному функціонуванню органів. Можливо, ви поки й не почуваєте цих змін, але з віком, зненацька для вас, вони починають проявлятися. Щоб у майбутньому не одержати неприємних сюрпризів з боку здоров'я, необхідно періодично проводити повне обстеження організму, щоб виявити негативні зміни в організмі, знайти їхні причини й вибрати оптимальні методи їхнього усунення. Про те, як саме має проходити профілактика, ми розпитали фахівця - доцента, кандидата медичних наук Аліну Володимирівну Циснецьку.

- В усьому світі існують загальноприйняті в медицині норми грамотного контролю за своїм здоров'ям і раннім виявленням патологічних процесів в організмі. 

Основою цього контролю служать щорічні профілактичні обстеження, профілактичні огляди, що складаються з комплексу проб і досліджень, які дозволяють оцінити актуальний стан здоров'я людини і вчасно виявити можливі патології для більш успішного їхнього лікування.

- З чого починається профілактичне обстеження?

- Обстеження починається з докладного вивчення медичної історії пацієнта. Він зазвичай має заповнити докладний опитувальник, що містить питання про його нинішнє самопочуття і проблеми зі здоров'ям у минулому. 

Після вивчення цих даних, лікар-терапевт ретельно оглядає основні органи й системи організму пацієнта. У загальний огляд входить вислуховування серця, дихальних шляхів і легенів, огляд живота, оцінка стану нервової системи й опорно-рухового апарата.

Крім цього, залежно від того, до якої вікової групи належить пацієнт, призначаються додаткові дослідження.

- Які саме?

- У віці 19-39 років визначається вага і зріст для виявлення надлишкової або недостатньої ваги і причин, що її обумовлюють. Маються на увазі - порушення травлення, обмінні порушення в організмі. Для цього пальпіруються лімфатичні залози шиї, пахвові й пахові, для подальшого аналізу наявності інфекційного захворювання або лейкозів. Обов'язково проводиться ретельний огляд шкіри для раннього виявлення ракових або передракових захворювань. Також обов'язково виміряється артеріальний тиск, робиться електрокардіограма для виявлення можливих аномалій серця, 

Призначаються й консультації з офтальмологом і отоларингологом, куди включається обов'язкове дослідження і гостроти слуху. 

Обов'язковими є - аналіз крові, що включає в себе параметри червоної й білої крові, рівень глюкози, холестерину, креатинину, тригліцеридів і ліпопротеїдів, а також - аналіз сечі. Останній має установити pН, щільність, глюкозу, білірубін, ацетон тіла, осад.

Для жінок обов'язковим є огляд гінеколога. Тут варто провести відповідні мікробіологічні дослідження.

- А які саме обстеження потрібні пацієнтам у зрілих літах?

- У віці 40-65 років до усіх раніше перерахованих досліджень додаються наступні. Прослуховування можливих шумів над сонними артеріями, маммографія, кісткова денсиометрія (визначення щільності кісткової тканини). 

Після 65 років, крім названих раніше, проводять  обстеження прямої кишки й аналіз калу на приховану кров (для раннього виявлення пухлинних захворювань кишечнику) і обстеження центральної і периферичної нервової системи. Мова йде про здоров'я органів почуттів, збереження рухів і рівноваги.

- Чим же завершується цей марафон?

- На заключному етапі на підставі всіх отриманих даних лікар-терапевт робить висновок про актуальний стан пацієнта. У випадку виявлення патологічних процесів в організмі, хворому даються рекомендації і призначається лікування або в цих же цілях пацієнта направляють на лікування до фахівців у тій або іншій області медицини.

На жаль, наші співгромадяни звертаються до лікарів уже тоді, коли симптоми захворювань або сильні, або вже просто нестерпні. І це найбільша помилка наших людей. 

- Які ще поради можна дати, щоб уберегтися напевно від гірких несподіванок?

- Для того, щоб вчасно виявити наявність у вас якого-небудь захворювання внутрішніх органів, вам необхідно взяти за правило хоча б раз на квартал відвідувати лікаря або проходити діагностику організму в спеціалізованому центрі.

Пам'ятайте, що ви маєте повне право вимагати направлення у дільничного лікаря просто для проходження діагностики на виявлення захворювань. Адже багато хвороб починається і розвивається майже безсимптомно. Наприклад, рак молочної залози на своєму початковому етапі являє собою лише невеликий вузлик, що визначається часом зовсім випадково.

Також варто уважно прислухатися до сигналів власного організму. 

Частіше звертайте увагу на своє самопочуття. Необхідно звернутися до лікаря, якщо ви почали різко втрачати у вазі або якщо у вас є спадкоємна схильність до захворювань. А профілактичні медичні огляди дозволять виявити найскладніші захворювання на ранніх стадіях. Так, для того щоб виявити зачатки раку легенів, необхідно робити флюорографію раз на півроку. А щоб уникнути захворювань у гінекологічній сфері, потрібно відвідувати лікаря-гінеколога один раз на три місяці.

Усі ці правила стосуються будь-якого виду захворювання. Проходячи хоча б один раз на півроку повну діагностику свого організму, ви зможете вчасно виявити зачатки хвороби й легко з нею впоратися.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3046 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Коментар фахівця»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс