Корінь лопуха: лікувальні властивості та застосування

29 грудня 2014

Сучасне життя усе більше відриває нас від природи. Будь-яку недугу можна вилікувати після одного візиту в аптеку. При цьому більшість лікарських засобів має ряд побічних ефектів, лікувати які доводиться за допомогою нових таблеток. Вийти із замкнутого кола легко. Варто більш уважно придивитися до народної медицини. Приміром, лікувальні властивості кореня лопуха допоможуть позбутися ревматизму, подагри, сечокам’яної хвороби. 

Відвар рослини незамінний при цукровому діабеті, гастриті та геморої. Не варто скидати з рахунків корінь лопуха, якщо навіть ви абсолютно здорові. Адже його можна використовувати і для додання блиску волоссю або для схуднення.

ЛІКУВАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ ЛОПУХА

Лопух, або реп'ях, росте на узбіччях доріг, на лугах і полях. Найчастіше його обходять стороною або ж борються на дачі, як з бур'яном. При цьому від багатьох хвороб допоміг би відвар кореня лопуха, лікувальні властивості якого вражають.

Рослину використовують для:

- лікування опорно-рухової системи;

- боротьби з артритом, ревматизмом, артрозом;

- для швидкого загоєння ран;

- сечогінного ефекту;

- боротьби із запаленням;

- лікування кісти;

- лікування онкологічних захворювань;

- проносного ефекту.

Для того щоб скористатися лікувальними властивостями лопуха, варто ознайомитися з рецептами його готування.

ВІДВАР КОРЕНЯ ЛОПУХА

Для готування відвару варто залити 20 грамів кореня 1 склянкою води. Перед цим корінь треба подрібнити. Варити 20 хвилин. Потім 30 хвилин дати настоятися. Перед застосуванням варто процідити настоянку кореня лопуха. Лікувальні властивості отриманого відвару важко переоцінити. Випиваючи його по 10 грамів протягом місяця можна поліпшити роботу травної системи, налагодити роботу жовчного міхура, очистити організм від токсинів. Перед тим як застосовувати рослину в лікувальних цілях, варто проконсультуватися з лікарем.

Часто відвар застосовують і в косметології. Обполіскуйте отриманим відваром волосся 2-3 рази на тиждень після миття. У результаті локони стануть гладкими, шовковистими і блискучими. За допомогою чарівного зілля можна ефективно вирішити проблему випадання волосся. 

Мало хто знає про те, що реп'яхову олію одержують із кореня лопуха. Вирішивши стати власницею розкішної шевелюри, почніть сполучати полоскання з реп'яховими масками. Натуральну реп'яхову олію можна знайти в будь-якій аптеці.

Настоєм можна й умиватися. Він видаляє жир із проблемної шкіри, зменшуючи кількість вугрів і прищів. Тому підлітки, безсумнівно, оцінять лікувальні властивості кореня лопуха. Дорослим також варто вмиватися відваром. Адже він сприяє розгладженню зморшок і омолодженню.

КОРІНЬ ЛОПУХА ДЛЯ СХУДНЕННЯ

Корінь лопуха входить у багато рецептів для схуднення. Його калорійність складає 72 ккал. При цьому рослина багата вітамінами, залізом, ефірними оліями і володіє сечогінним і проносним ефектом. Корінь допоможе:

- побороти апетит;

- поліпшити обмін речовин;

- послабити стілець;

- вивести зайву рідину з організму. 

В аптеці купити його складно, так що озбройтеся лопатою, висушені корені можна зберігати в сухому темному місці роками. Висушити їх можна й на батареї, і в духовці при температурі не вище 60 градусів. 

Висушений корінь потрібно подрібнити, і використовувати для готування відвару або настою для схуднення. 

1 рецепт: 20 г (2 ст. л. з гіркою) сухих здрібнених плодів залийте склянкою окропу і варіть під кришкою на маленькому вогні на водяній бані. Процідіть, приймайте по столовій ложці 3-4 рази на день, м'який щоденний стілець вам буде забезпечений.

2 рецепт: здрібнені корені лопуха (20 г) залийте склянкою окропу, кип'ятіть 20 хвилин на водяній бані, остудіть, процідіть. Відвар відбиває апетит, приймайте по столовій ложці між прийомами їжі, витримувати дієту буде легше. 

3 рецепт: 60 г коренів лопуха залийте літром окропу, щільно закрийте й поставте в темне місце до остигання (40 хвилин-1 година). Після того як настій охолоне його потрібно процідити, і приймати по 1 склянці 4 рази на день. 

Корінь лопуха для схуднення не варто приймати, якщо у вас і так нестійкий стілець.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 14381 Подобається: 0 | Не подобається: 1  

Також у розділі «Народна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс