Найсмачніші рецепти від застуди

19 лютого 2014

А ви помітили, що останнім часом у рекламі лікарських препаратів від застуди нам стали «ненав'язливо» доводити, що народні рецепти від застуди - це мракобісся, нісенітниця та дурниця? 

Якщо ви відчули, що починаєте занедужувати, то випийте зранку грейпфрутового смузі.
Якщо ви відчули, що починаєте занедужувати, то випийте зранку грейпфрутового смузі.

Гарні усмішливі люди з телеекрана доводять нам, що мед, лимон і часник, це звичайно, корисно, але тільки якщо ви приймаєте... дорогий препарат з аптеки. Виходить, що, не виклавши велику суму грошей, ви не вилікуєтеся? Нісенітниця! Одна справа - якщо ви запустили хворобу, отут без сильнодіючих ліків не обійтися. Але навіщо труїти себе хімією при найменшому чиханні? Є маса народних засобів, що прекрасно лікують застуду без усяких побічних ефектів.

ГРЕЙПФРУТОВИЙ СІК  ПІДБАДЬОРИТЬ ЗРАНКУ

Один грейпфрут містить денну норму вітаміну С - найважливішого для імунітету. Фруктові кислоти активно виводять з організму воду, що допомагає знизити підвищений тиск і зняти набряки.

А якщо ви відчули, що починаєте занедужувати, то випийте зранку велику склянку грейпфрутового смузі. Зробити його простіше простого: очистіть від шкіри та гірких плівок один грейпфрут, поділіть його на часточки, додайте половинку банана й чайну ложку меду, залийте йогуртом і збийте в блендері. Вашому організму буде простіше боротися з хворобою.

ЗАНЕДУЖАЛИ? КУРЯЧИЙ БУЛЬЙОН ДОПОМОЖЕ

Нашій людині без рідкого на обід ніяк не можна. Але якщо це буде курячий бульйон, то обід буде не тільки смачним, але й дуже корисним, тому що в курячих кістках і хрящах містяться особливі білки, що володіють протизапальною дією. Вони дійсно допомагають упоратися із застудою.

Курячий супчик. Приготуємо легкий: з кабачками, селерою й помідорами черрі. Варимо половинку курки (найкраще домашню, сільську) годину-півтори з пряностями, потім додаємо порізані кубиками кабачки без шкірочки, стебла селери, товчений зубок часнику, варимо ще хвилин 20. Перед тим, як зняти з вогню, додаємо помідорки черрі, розрізані навпіл. З'їли - і відразу під ковдру, грітися. Застуду як рукою зніме.

ПЕЧЕНЕ ЯБЛУЧКО ВІД КАШЛЮ

А ви знаєте, що яблука містять багато саліцилової кислоти? Причому найбільше її не в м'якоті, а в шкірочці (особливо в антонівці). Відвар яблучних шкірок у народній медицині вважається одним з кращих рецептів від кашлю. А особливі ферменти  кориці придушують кашлевий рефлекс.

Рецепт: візьміть пару-трійку семеринок або антонівок, виріжте серцевинку, змішайте щіпку кориці з двома ложками цукру та ізюмом без кісточок. Засипаємо усередину яблук і ставимо в духовку (180-200°С) на півгодини. Такий аромат уловить навіть найзакладеніший ніс.

НИРКИ ПОЧИСТИТЬ БРУСНИЦЯ

Ні для кого не секрет, що застудні захворювання сильно б'ють по нирках: вони, бідні, приймають на себе виведення з організму ліків (наприклад, антибіотиків) і фільтрують токсини, виділювані мікробами. Брусниця ж містить найсильніші біоактивні речовини, що допомагають ниркам відновитися. Про брусничний морс знають усі. Тому в період хвороби та після намагайтеся якнайбільше пити брусничного морсу.

ДЛЯ ХВОРОГО ГОРЛА - ІНЖИР І... МОРОЗИВО

Інжир входить до складу багатьох відхаркувальних засобів, відмінно пом'якшує запалене горло і бронхи. Удома можна швидко приготувати дуже приємний молочний коктейль зі свіжим інжиром. Розтоплюємо морозиво (100 г) на повільному вогні, вливаємо молоко (півсклянки), додаємо порізані ягоди інжиру (дві штуки) і трохи соку лимона, нагріваємо, не доводячи до кипіння. Збиваємо, п'ємо теплим.

ЧИМ ЯСКРАВІШЕ, ТИМ КРАЩЕ

Найпоширеніша омана, що під час хвороби їсти не треба (ну не хочеться - і все). Від голоду ви тільки ослабшаєте. А організму потрібні білки та вуглеводи для боротьби з хворобою і для відновлення клітин-захисників. Так що відсутність апетиту не звільняє вас від прийняття їжі (нехай навіть у менших кількостях).

Білий, пшеничний, коричневий, фіолетовий кольори знижують апетит. А ось яскраві: червоний, жовтогарячий, жовтий, салатовий - підвищують. Їжа для видужуючих має бути яскравою. Можна зробити простий, але дуже вітамінний салат з різнобарвними овочами і креветками. Беремо на порцію - штуки три креветки, трохи салата-руколи, помідор, різнобарвний болгарський перець, свіжий огірок. Для заправлення корисніше усього збити чайну ложку гірчиці з лимонним соком, дрібно порубаною зеленню і двома ложками рослинної олії.

ГАНУСОВИЙ ЧАЙ ЗІГРІЄ

Знобить і морозить? Допоможе різдвяний чай, рецепт якого прийшов до нас зі Скандинавії. Краще заварювати у великому чайнику. На літр окропу 2 ч. ложки гарного чорного чаю, дві-три зірочки анісу (бад’яну), шматочок немеленої кориці, паличку ванілі, дві-три горошини запашного перцю, мед за смаком. Коли чай настоїться, улийте півсклянки гарячого молока. Такий чайок швидко поставить на ноги, якщо ви змерзли на вулиці і тільки починаєте занедужувати.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 6714 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Народна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс