Народні засоби лікування нежитю
Зв'язок слизової носоглотки та стіп відомий давно. Коли ноги замерзають, відбувається ослаблення захисту носа.
Якщо у вас починається нежить, погрійте стопи в гарячій воді з розчином гірчичного порошку або морською сіллю. Посидьте так до стану, коли вам стане пекуче. Потім насухо витріть ноги, надягніть вовняні шкарпетки і відправляйтеся в постіль.
Добре допомагає впоратися із закладеністю носа натирання його спинки (зони переходу кістки в хрящ) медом. Також випийте гарячого чаю з липовим цвітом, малиною або звіробоєм. Але мед у чай краще не додавати, при температурі води понад 40 градусів він втрачає всі свої лікувальні властивості.
Для полегшення дихання розвісьте у домі мокрі рушники (або використовуйте зволожувач), вологе повітря допомагає в лікуванні нежитю.
Розімніть на блюдці часточку часнику або дрібно порубайте цибулю і вдихайте пари. Утримайтеся від закапування в ніс соку цибулі або часнику - так можна спалити слизову, що приведе до хронічного атрофічного нежитю. Багато хто рекомендує сік алое або каланхое, але й ці засоби варто застосовувати обмежено - вони також можуть подазнювати слизову.
ІНГАЛЯЦІЇ, ПРОГРІВАННЯ
Прогрівати ніс можна мішечком з морською сіллю, прожареною на сковороді або звареним вкруту яйцем. Можна й просто пропрасувати праскою згорнуту в кілька разів бавовняну серветку, і прикласти її ще гарячою до спинки носа.
Корисні парові та ультразвукові інгаляції. В ультразвуковому інгаляторі пар холодний, він застосовується при закладеності та набряклості в носі. Дихати зволоженим повітрям або фізрозчином можна по 10-15 хвилин.
Пам'ятайте: в ультразвуковий інгалятор, якщо щодо цього немає особливих вказівок в інструкції, не варто наливати ефірні олії.
А ось паровий інгалятор дозволяє використовувати ефірні олії. Додайте у воду олію ялиці, ялівця, туї або ромашки. Якщо немає спеціального інгалятора, подихайте над парою з посуду.
При своєчасному й активному лікуванні нежить може пройти за 3-4 дні. Але якщо організм ослаблений стресами, нежить без відповідного лікування загрожує перейти в хронічний!
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 6504 |
|
© Газета Домовик 2012-2023