Ефективність роботи мозку пов'язана з часом року

24 лютого 2016

За винятком періоду нічного сну наш мозок щомиті виконує найскладнішу розумову роботу, у якій бере участь як свідомість, так і підсвідомість. Але, як з'ясовується, продуктивність такої роботи тісно пов'язана з тим, зима надворі чи літо.

Бельгійські вчені отримали дані, які здатні трохи підвищити настрій учням випускних класів шкіл та студентам, у яких попереду літня сесія.

Дослідники з університету міста Льєж виявили, що ефективність роботи головного мозку в чималому ступені залежить від пори року.

У цікавому експерименті брали участь 28 юнаків і дівчат віком 21 рік. 

Експеримент повторювався кілька разів протягом півтора років, причому щоразу учасники виконували завдання в різні пори року: навесні, улітку, восени та взимку.

Спочатку для своєрідної "акліматизації" випробувані проводили по 4,5 дні в лабораторії, будучи повністю ізольованими від зовнішнього світу. Це було необхідно для того, щоб нейтралізувати в них відчуття пори року.

Потім вони виконували спеціальні тестові завдання, у ході яких учені вивчали активність різних ділянок мозку випробуваних за допомогою методу функціональної магнітно-резонансної томографії.

Було встановлено, що мозок практично всіх учасників працював з найбільшою ефективністю в дні літнього сонцестояння - тобто 20-21 червня.

З іншого боку, максимальне зниження продуктивності інтелекту випробуваних спостерігалося в дні зимового сонцестояння - 21-22 грудня.

На думку авторів цього дослідження, виявлене ними явище пов'язане з еволюцією людини та залишилося в якості своєрідного "рудимента" з доісторичних часів, коли в холодну пору року первісним людям доводилося знижувати активність щоб уникнути переохолодження. До того ж і їжа в цю пору була зазвичай вбогою.

З практичної точки зору це відкриття може бути використане в медицині для підвищення ефективності лікування людей, що страждають сезонним афективним розладом.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2962 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс