Розумова праця захистить мозок від деменції
Лобово-скронева деменція часто зустрічається серед людей молодше 65 років. Вона приводить до змін особистості, поведінки та порушень мовлення. Пам'ять при даному захворюванні не страждає.
Люди з лобово-скроневою деменцією після появи перших симптомів, як правило, живуть недовго (від 6 до 10 років), пише meddaily.ru з посиланням на Zee News. Фахівці з Університету Пенсільванії вивчили результати розтину 83 чоловік, що страждали лобово-скроневою деменцією та хворобою Альцгеймера. У вчених також була інформація про те, де працювали ці люди.
Фахівці поділили людей на 3 групи, виходячи з роду їхніх занять. У першу групу ввійшли малокваліфіковані працівники заводів і сфери послуг, у другу - ті, чия робота була пов'язана з торгівлею і продажами, а в третю - висококваліфіковані фахівці, наприклад, юристи й інженери. Потім дослідники оцінили тривалість життя людей з моменту появи перших симптомів захворювань.
34 чоловік з лобово-скроневою деменцією в середньому прожили після цього близько семи років.
Ті люди, чия робота вимагала великої віддачі, як правило, жили довше тих, чия робота була менш складною.
Так, висококваліфіковані фахівці прожили в середньому 116 місяців, а малокваліфіковані працівники - близько 72 місяців.
На тривалість життя людей із хворобою Альцгеймера рід занять не впливав. Учені додають: високий рівень освіти й розумова праця збільшують так званий когнітивний резерв. Він допомагає мозку боротися із захворюванням.
Раніше вчені відзначали, що хобі й і спілкування з іншими людьми також знижують імовірність деменції. За результатами досліджень у людей, які займалися творчістю (малюванням, скульптурою, графікою), ризик порушень був на 73 відсотки нижче, ніж в інших учасників. Учасники дослідження, що практикували ремесла, мали на 45 відсотків менше шансів одержати когнітивні порушення. Такі захоплення, як походи в кіно або театр, знижували ризик на 55 відсотків. Крім того, позитивний ефект приносило (як це ні дивно) використання комп'ютера.
Відзначимо, що вчені вважають придбане слабоумство - чумою XXI століття.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3658 |
|
© Газета Домовик 2012-2023