Починаємо передсвяткові приготування
Оскільки генеральне прибирання квартири вимагає чимало часу та сил, ми зазвичай намагаємося відкласти його «на потім». Але час невблаганно наближає нас до свят, і рано чи пізно наступить день, коли всі домашні справи наваляться всі разом, і відступати далі вже буде нікуди.
![](/files/images/articles/1670/mid1653.jpg)
Щоб напередодні новорічної ночі не звалитися без сил від втоми, почнемо готуватися до неї заздалегідь. Тим більше, що навіть таке малоприємне заняття, як прибирання квартири, можна провести з мінімальними витратами сил і нервів. Найголовніше - раціонально розподілити свої можливості та час.
Якщо в час, що залишився до свят, робити прибирання щотижня: частково в суботу і частково в неділю, у цілому можна впоратися максимум за три години. По-перше, ваша квартира буде підтримуватися у свіжому стані, а, по-друге, залишиться достатньо часу на дітей, на відпочинок і на себе особисто.
Одна важлива порада: якщо у вас серйозне прибирання - відключіть всі засоби зв'язку, особливо мобільний телефон. Після години роботи можна та навіть потрібно попити чайку і відпочити хвилин десять.
Перший день прибирання краще почати з прання штор і фіранок. При наявності пральної машини у вас звільниться хвилин сорок - година. За цей час можна вимити вікна. На щастя, ті часи, коли мили скло крейдовим розчином, давно вже в минулому. Оптимально для миття вікон використовувати спеціальний засіб у флаконі-розпилювачі, зараз є з чого вибрати, а ще краще придбати спеціальну серветку. Її достатньо намочити, ретельно віджати і протерти все, що є в будинку: скло, дзеркала, порцелянові дрібнички, кахель тощо. Вона відмінно, а найголовніше - швидко наводить дзеркальний блиск і не залишає запаху.
Для плазми та комп'ютера теж є в продажі відмінні серветки для ЖК-моніторів. З роботою справляються швидко, моментально стирають відбитки пальців і пил, не залишають розводів.
Купивши один раз гарні засоби, ви витратите 200-250 гривень, але будете користуватися ними, як мінімум, півроку. Та й прибирання піде набагато швидше, і з меншими витратами сил.
Закінчивши зі склом, можна переходити до шаф і диванів. Дерев'яні меблі достатньо протерти вологою ганчірочкою або розчином поліролі, а от з м'якою доведеться повозитися. Якщо є пилосос - добре, частину роботи він візьме на себе. Якщо пилососа немає, нічого страшного. Волога щітка, трохи зусиль - і оббивка стане як нова!
Після цього загляньте в шафи, які все-таки не бажано набивати. Якщо час від часу займатися «інвентаризацією» їхнього вмісту, у будинку звільниться чимало місця.
Шафи в порядку, штори випрасувані та повішені. Більша та трудомістка частина прибирання пройдена. Залишилося витерти пил і вимити підлогу, а також протерти стіни на кухні й у ванній кімнаті.
Радимо не заощаджувати на засобах, що чистять і миють. Краще заплатити трохи більше і одержати швидкий та ідеальний результат, ніж півдня віддраювати ванну кімнату порошком, який чистить, що до того ж погано змивається. Єдиний нюанс - працювати з цими засобами потрібно обов'язково в рукавичках.
Миття стін і підлоги можна залишити на ранок неділі, і найкраще починати з кухні. Саме тут знаходиться плита, від якої летять бризи, що осідають на стінах. А якщо ще є витяжка, то це помітно подовжує процес. Взагалі, можна взяти за правило, коли миєш плиту після чергового готування, протирати і витяжку. Краще витрачати по 2 хвилини на день, ніж потім годину відтирати жирні бризи, які намертво в’їлися.
На прибирання кухні піде найбільше часу - трохи більше години. Після цього можна переходити у ванну. Тут теж доведеться помити або хоча б протерти стіни та відчистити крани від вапняного нальоту. На це піде близько 20 хвилин.
Ну й, нарешті, останній етап прибирання - підлога. Якщо є швабра, звичайно здорово, але з плінтусів і кутів зібрати пил шваброю важко. Тому раз на тиждень все-таки краще протирати підлогу ганчіркою, пересуваючись на колінах, до речі, лікарі дуже радять для здоров'я.
ПОРАДА В ТЕМУ
Вікна нашої квартири виходять на дорогу і скло швидко покривається шаром пилу та кіптяви? Як їх позбутися?
Для цього краще використати масляні розчини. Спочатку вимийте вікно вовняною ганчіркою, змоченою в лляній олії, а потім витріть папером. Можна використати спеціальний склоочисник на масляній основі (не аерозольний).
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 6281 |
|
© Газета Домовик 2012-2023