Живцювання троянди в картоплі
Багато квіткарів намагалися виростити троянди з живців, але далеко не всі досягли в цьому успіху. Пропонуємо вам простий і цікавий спосіб пророщення живців троянди у звичайній картоплі.
Розмноження троянд живцями дає куди більш надійний результат, чим щеплення або насінне розмноження, за рахунок своєї простоти й можливості здійснити його в будь-який час року, оскільки як живці підходять не тільки весняні пагони рожевого куща, але й стебла троянд з подарованого вам букета.
Найкраще в картоплі живці пророщувати пізньою весною - раннім літом.
Живець - це зріз частини зеленого стебла з бутоном. Період живцювання троянди - початок літа. Саме тоді наступає перше цвітіння, а саме - у червні. Важливо не зрізати бутон недостиглим. Важливо бути уважним: орієнтир - шипи, які в зрілих бутонів легко зламати. Відповідно, на зелених пагонах шипи не сухі і легко гнутися під пальцями. Однак живець - це частина середня між бутоном і нижньою частиною стебла. Якщо різати живці з середнього стебла, то з одного може вийти до трьох штук.
Для того щоб укоренити живці троянд у картоплі, необхідно навесні прокопати траншею глибиною 15 см на добре освітленій і захищеній від вітру ділянці й заповнити її шаром піску 5 см.
Відрізати трохи під нахилом від квітучої троянди секатором міцні молоді пагони. Пагони мають бути прямими і без вигинів, товщиною в олівець.
Нарізати пагони приблизно по 20 см. Кожний живець повинен мати по 3 бруньки. Нижній зріз робиться на відстані 2 см нижче бруньки, під кутом 45 градусів (обов'язково дуже гострим ножем, з першої спроби), верхній зріз - на 1 см вище бруньки. Зрізати нижнє листя й шипи обов'язково. Зрізи обробляємо марганцівкою і ставимо в сік алое на 12 годин або розчин гетероауксину.
Наступний крок з незвичайного вирощування троянд з живців - це підготовка картоплі. Варто вибрати бульби середньої величини і повністю видалити всі вічка (або взяти молоду картоплю). Після добової витримки живців у розчині, кожний живець застромити нижнім кінцем у свою бульбу картоплі. Поставити в траншею кожну бульбу з живцем на відстані 15 см одну від одної. Засипати на 2/3 живці землею, добре ущільнити землю. (Якщо немає можливості викопати траншею, можна посадити живці в непрозорі горщики до 15 см у діаметрі, перший раз поливши слабким розчином марганцівки).
Для вкорінення живців необхідний регулярний полив, а картопля тут потрібна для того, щоб постійно тримати трояндовий живець у вологому середовищі, у якому молодий пагін швиденько пустить своє коріння. Крім цього, живці з картоплі одержать багато корисних речовин: вуглеводи, крохмаль. Наприкінці літа вкорінені живці можна буде вже пересадити на постійне місце проживання.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 6340 |
|
© Газета Домовик 2012-2023