Плетисті троянди - рослини для райського саду

17 червня 2015

Троянда - багаторічна рослина, із сильною кореневою системою. При посадці цю властивість кореневої системи потрібно обов'язково враховувати. Перш, ніж приступитися до посадки потрібно провести підготовчі роботи з підготовки ґрунту, рослини та місця висадження.

Плетисті троянди рекомендується висаджувати в добре провітрюваних і сонячних місцях.
Плетисті троянди рекомендується висаджувати в добре провітрюваних і сонячних місцях.

Підготовчі роботи починаємо з підготовки субстрату - живильної суміші.

Переважніше норму добрив визначити відповідно до типу ґрунту, втім приблизно можна удобрити ґрунт у такому спів-відношенні: на 1 кв. м внести по 10 кг перегною або торфокомпосту. Потім потрібно підготувати посадкові ями, вони мають бути 50-60 см глибиною, і кожна повинна бути вдобрена 4-5 кг перегною або компосту, перемішаного із ґрунтом. І обов'язково потрібно пам'ятати, що ґрунт удобрюється і протягом наступного сезону після посадки.

ВИБІР ДІЛЯНКИ ДЛЯ ПОСАДКИ ПЛЕТИСТИХ ТРОЯНД

Найважливіший момент при висадженні плетистих троянд правильно обране місце, воно має бути сонячним і добре провітрюваним, і поруч має бути вільне місце для вкриття троянд на зимівлю. У жодному разі не можна висаджувати плетисті троянди на протягах і заболочених місцях, а також на місці, де раніше росли троянди.

Краще, якщо ділянка буде мати невеликий ухил, це захистить ґрунт від застою дощової води й надлишкової вологи. Якщо місце обране біля стіни, то посадкову яму викопують на відстані 50-60 см від стіни, щоб коренева система не пересушувалася. А рослини інших видів висаджують на відстані не ближче 50 см від куща плетистої троянди. Після посадки стебла плетистих троянд кріплять до опори.

ПІДГОТОВКА САДЖАНЦІВ

Перед посадкою саджанці плетистих троянд необхідно правильно підготувати. При весняній посадці саджанці замочують на добу, щоб коріння наситилося водою, якщо є можливість, то краще замочити всю рослину цілком. Потім роблять обрізку, вибираючи 3-4 сильних пагони, обрізають їх приблизно на висоті 25-30 см, інші пагони видаляють. Корені теж підрізають, видаляючи ушкоджені і занадто довгі, залишаючи невеликі розгалуження. Така обрізка дасть стимул до росту під час першого року після посадки, і тоді рясне цвітіння наступного року забезпечене.

Посадкові ями повинні бути такої ширини та глибини, щоб коренева система в ній розташовувалася вільно. При посадці корені потрібно акуратно розправити і пригорнути землею. Якщо троянди щеплені, то місце щеплення має бути поглибленим на 3-4 см. Землю навколо висадженої рослини добре втрамбовують, і дуже рясно проливають водою. До появи молодих пагонів висаджені кущі необхідно підсапати пухкою землею. Підгортання проводитися для захисту кореневої системи від висушування при весняній посадці. C появою нових пагонів, ґрунт потрібно просто розрівняти. 

Для того, щоб у зоні поливу втримувалася вода, необхідно зробити земляний валик. Особливо важливо не допускати висихання ґрунту, підтримуючи землю у вологому стані при висадженні плетистих троянд навесні.

В Україні прийнятний час для посадки плетистих троянд - весна (при температурі ґрунту не нижче 8-10 градусів С). І тільки в південних регіонах це доцільно зробити восени, тому що протягом 2 тижнів після висадження утворюються молоді корінці, до настання холодів вони загартовуються і добре зимують.

З приходом ранньої весни у плетистих троянд одночасно починається розвиток і наземної частини, і кореневої системи, що приводить до формування більш сильного куща.

Правильно висаджений кущ плетистої троянди незабаром порадує вас рясним і пишним цвітінням, з незвичайно гарними квітами.

ПІДВ'ЯЗКА ПЛЕТИСТИХ ТРОЯНД, ФОРМУВАННЯ

Кущ плетистих троянд потрібно формувати з самого початку його розвитку, з самого початку направляючи гілки та пагони в потрібному вам напрямку, що надалі позбавить додаткових турбот. Плетистим трояндам необхідна підв'язка для утворення максимальної кількості квітів.

При формуванні куща не обов'язково, щоб головні гілки росли нагору. Якщо, гілки будуть рости тільки нагору, це може привести до того, що квітки та листя залишаться тільки на верхній частині рослини. Щоб цього уникнути, потрібно основні головні гілки направляти горизонтально, і тоді на них утворяться вертикально зростаючі нагору бічні пагони. Такий прийом формування куща відмінно замаскує непривабливу стіну, і забезпечить пишне цвітіння.

Якщо, кущ плетистих троянд росте біля огорожі або стіни, то головні, основні гілки розподіляють у формі віяла, що дає стимул до росту бічних пагонів, а також до гарної циркуляції повітря. Якщо кущ росте біля стовпа, то гілки просто закручують по спіралі.

Обов'язкові правила підв'язки:

- стебла троянд надійно та міцно прикріплюють до опори, щоб їх не ушкодив вітер;

- зав'язка, у жодному разі не повинна врізатися в стебло і травмувати його;

- не використовувати зав'язки із дроту, обмотаного папером, а скористатися сучасним пластиковим шпагатом, що відмінно підходить для підв'язки плетистих троянд;

- щоразу здійснювати перевірки стану опор (стовпи, арки, перголи, альтанки, решітки), тому що крім маси й обсягу рослини, на них постійно впливає вітер, вони можуть зламатися. Це може привести до великих ушкоджень троянд, і відновити колишній стан сформованого куща буде досить важко і проблематично.

Уже на другий рік після посадки плетистих троянд рослини перестають мати потребу в постійному та витратному за часом догляді. Достатньо своєчасної обрізки кущів, поливу і підживлень. Підрізають кущі для формування і проріджування внутрішньої частини, поливають троянди один раз на 7-10 днів, а от з підживленнями небагато складніше. Того гною, що був внесений у ґрунт при посадці, достатньо на перші 2 роки росту, але далі трояндам необхідно також підживлюватися органікою та мінеральними добривами. Вибирайте квіткову суміш і складні добрива - торфомінерально-азотисті. Запам'ятайте і той факт, що в період вегетації плетистим трояндам необхідно 4-5 підживлень.

Правильний догляд забезпечує приріст молодих пагонів до 3,5 м за сезон. На зимовий період їх бажано вкрити, щоб не втратити кущ через морози. Навесні варто обрізати тільки омертвілі, підмерзлі частини.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 4503 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Декоративні рослини »


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс